Severočeský trip na úvod. Junioři zahajují sezonu turnaje O pohár DHL

Juniorská sezona začíná. Svěřenci trenérů Mojmíra Trličíka a Romana Ryšánka míří na sever Čech. Prvními soupeři v nové soutěži nazvané turnaj O pohár DHL jsou Mladá Boleslav a Liberec.

Turbulentní léto v rámci reorganizace juniorských soutěží je u konce. Sezona začíná a vítkovičtí junioři stojí na startu turnaje O pohár DHL, dlouhodobé soutěže pro kluby, které mají udělen statut Akademie Českého hokeje.

Prvními soupeři pro svěřence trenérů Mojmíra Trličíka a Romana Ryšánka jsou v pátek Mladá Boleslav a v sobotu Liberec. Z A-mužstva jsou pro úvodní kola uvolněni do sestavy juniorů forvardi Jan Bernovský a Petr Fridrich.

Vítkovičtí po vzoru svých starších kolegů z A-mužstva letos obléknou do netradičně tradičních barev. V domácím prostředí budou oblékat bílé dresy, venku červené s rytířem Vítkem na prsou.

Turnaj O pohár DHL se v první fázi hraje dvoukolově, systémem každý s každým. První fáze končí 5. ledna 2020. Turnaje O pohár DHL se účastní 19 celků, kromě přizvaného Red Bull Salzburg je z českých klubů drtivá většina se statutem Akademie Českého hokeje, výjimkou je jen Olomouc. Turnaj O pohár DHL nahradil v juniorské kategorii juniorskou ligu akademií, která musela být na základě rozhodnutí soudu v souvislosti s občansko-právním sporem a žalobou ze strany Vsetína, Havířova a Přerova odložena do doby konečného rozhodnutí soudního sporu.

Turnaje O pohár DHL se účastní:

HC VÍTKOVICE RIDERA

HC Oceláři Třinec