Šesťáci nejlepší mezi vítězi krajských soutěží

Šestá třída slaví pomyslný mistrovský titul letošní sezony. Svěřenci trenérů Radka Kuřidýma a Bohumila Kacíře ovládli finálový turnaj soutěže vítězů krajských lig a stali se tak neoficiálními mistry Česka ve své kategorii.

Kromě pravidelné ligy – krajské soutěže žáků – se šesťáci HC VÍTKOVICE STEEL letos účastnili i soutěže zvané Hockey Tour, která po celou sezonu sváděla dohromady nejlepší celky krajských lig v předešlého ročníku, čili se jedná o takovou obdobu ligy mistrů. Finálový turnaj hostila před časem Plzeň a ostravští hokejisté jej jednoznačně ovládli.

Do finále v Plzni se Vítkovičtí probojovali přes základní skupinu, sice až jako pátý tým, ovšem chléb se lámal až na závěrečném turnaji. V osmičlenném finále se týmy střetly spolu systémem play off pavouka. Vítkovice nejprve deklasovaly 5:0 domácí Plzeň, v semifinále výhrou si výhrou 6:1 poradily s Uničovem a ve finále rozstřílely Kolín 7:1! Jednoznačná vítězství zajistila modro-bílým triumf na turnaji a také neoficiální titul mistra republiky ve své kategorii. „Klukům patří velký dík, vybojovali si to sami. Turnaj byl opravdu kvalitní, ale přesto jsme dokázali podat opravdu výborné výkony. Před hráči je třeba smeknout také proto, že dokázali vyhrát i přes epidemii příušnic, která postihla během sezony značnou část týmu,“ řekl po výhře trenér Kuřidým.

Výsledky HC VÍTKOVICE STEEL na finálovém turnaji Hockey Tour 2015

28.3.15 09:50 ČF HC ŠKODA PLZEŇ – HC VÍTKOVICE STEEL 0 : 5
28.3.15 16:50 SF HC Uničov – HC VÍTKOVICE STEEL 1 : 6
29.3.15 12:00 FIN TJ SC Kolín – HC VÍTKOVICE STEEL 1 : 7

Konečné pořadí HOCKEY TOUR 2015

1. HC VÍTKOVICE STEEL
2. SC Kolín
3. Královehradečtí Lvi Hradec Králové
4. Orlíci Uničov
5. HC ŠKODA PLZEŇ
6. Ševci Zlín
7. RT Torax Poruba
8. HC Letci Letňany