Šesťáci i osmáci přehráli Olomouc

Spokojení mohli být po středečním dvojzápase vítkovičtí trenéři Radoslav Kuřidým a Bohumil Kacíř. Jejich svěřenci, jak hráči 6., tak 8. třídy porazili na domácím ledě stejně staré hokejisty z Olomouce a napravili si reputaci po předešlých prohrách.

Před utkáním nemohli být klidní ani vítkovičtí šesťáci, ani vítkovičtí osmáci. Zatímco ti mladší za sebou cítili nepovedený víkendový turnaj ve Vsetíně, jejich o dva roky starší kolegové zase museli zahánět myšlenky na porážku z Olomouce. Mladí Ostravané se ale nezalekli soupeře z Hané. V domácím prostředí se díky soustředěnému a bojovnému výkonu mohli radovat z výhry nad HC Olomouc.

„Jestliže to mám shrnout za obě mužstva, musím říct, že mě kluci překvapili. Mile mě překvapili. Osmička prohrála nedávno v Olomouci 2:3, teď doma nad stejným soupeřem vyhrála 7:1. Šesťáci mě taky potěšili. Po turnaji ve Vsetíně, kde skončili šestí, hráli proti Olomouci dobře, makali, snažili se a také vyhráli. Když k tomu přidám ještě fakt, že osmáci byli oslabeni o tři hráče ze základu a přesto vyhráli. Opravdu můžeme být spokojení,“ usmíval se po dvojzápase trenér Radoslav Kuřidým.

„Příprava zatím probíhá dobře, myslím, že to můžeme hodnotit kladně. Ovšem problémy přece jen máme. Při těch počtech hráčů, které máme k dispozici, to není nic jednoduchého. Není to tak, jak by to mělo být,“ svraštil obočí Kuřidým. Podle něj je hlavní problém v tom, že mezi aktuálními šesťáky a osmáky nebyl v době jejich předškolního věku dostatečný zájem o hokej a tudíž je v současných ročnících velice málo hráčů. „Nedá se s tím nic dělat. Teď nemůžeme jít do školy a nějakého třináctiletého nebo patnáctiletého kluka učit základům hokeje. To je bohužel problém minulých let. Samozřejmě se snažíme pracovat, jak nejlépe to jde, s tím, co máme. Ale kluků je málo a naplno se to třeba ukázalo právě na turnaji šesté třídy ve Vsetíně nebo také na turnaji osmáků. Výsledky byly špatné a umístění nebylo nijak oslnivé. Prostě odehrát takové kvantum zápasů během dvou nebo tří dní na dvě, dvě a půl pětky, to prostě nejde. Nelze to ustát fyzicky, aniž by nedošlo k poklesu kvality hry,“ podotkl vítkovický trenér.

To, že v turnajích se Ostravským hokejistům příliš nedařilo, však neznamená, že Vítkovice čeká v žákovských kategoriích hubená sezona. „V lize to bude něco jiného. Hrajeme jeden zápas za týden a to se dá zvládnout i při nejhorším na ty dvě pětky. Něco se takhle uhrát dá, natrénováno máme. Ale do budoucna s tím počtem hráčů a s tou přerušenou kontinuitou to může být hodně špatné. Pokud nemáte hráče v přípravce, nemůžete je pak mít ani v pětce, sedmičce nebo osmičce. Bude to těžké,“ pokrčil rameny Kuřidým.

Do začátku sezony zbývá ještě téměř měsíc, takže hodnocení může být předčasné, přesto si Radoslav Kuřidým neodpustil menší pohled do budoucna: „Samozřejmě uvidíme v lize. Je jasné, že chceme hrát o první místo, bojovat budeme a snad se nám to i povede. Ale jestli mám být upřímný, poslední opravdu dobrá třída tento rok odešla do mladšího dorostu. Dostali jsme se do období slabých ročníků. Nejde ani tak o výsledky, ale o to, jaké hráče a kolik jich máme k dispozici a není to nic přehnaně optimistického. Tenhle problém se ale netýká jen nás, podobné to je v Porubě, v Opavě a vůbec v okolí. V lize budeme hrát o první místo, na republikovou úroveň to stačit bude, ale v mezinárodní konkurenci by to nebylo nic příjemného. V žádném případě to ale nevzdáváme, kluci se snaží ze sebe dostat co nejvíc a budeme bojovat, co to půjde, protože v lize chceme být nejlepší,“ dodal na závěr dlouholetý mládežnický trenér Vítkovic.