Sedmáci zakončili sezonu bronzem z neoficiálního finále MČR

Neoficiální mistrovství republiky sedmých tříd vyneslo hokejistům Vítkovic třetí místo. Druhý celek ligy starších žáků na domácí půdě ve finále Hockey Tour 2016 vyhrál základní skupinu a po semifinálové porážce slavil v duelu o bronz.

Finálové turnaje mistrovství republiky se v žákovských kategoriích hrají až od 8. třídy. Všechna ostatní žákovská mužstva hrají pouze regionální úrovně lig mladších či starších žáků. V kategorii sedmých tříd se ale už několik let pořádá celorepublikový podnik s názvem Hockey Tour, který dlouhodobým a pak i turnajovým měřením sil určuje neoficiálního mistra Česka sedmých tříd. V letošním ročníku začínala Hockey Tour s 16 celky a do finálového turnaje se probojovala osmička nejlepších. Velké vyvrcholení hostila Ostrava a domácí hokejisté byli vidět.

Vítkovičtí sedmáci vyhráli svou základní skupinu, když v šesti zápasech zaznamenali pouze dvě remízy. V semifinálovém střetnutí play off byla ale nad jejich síly Dukla Jihlava, se kterou padli těsně 3:4. Hodně vyrovnaný pak byl duel o třetí místo s Hradcem Králové, který za stavu 0:0 musely rozhodovat až samostatné nájezdy, v nich se štěstí usmálo na domácí Ostravany, a tak svěřenci trenérů Luďka Krayzela a Bohumila Kacíře se stali neoficiálními bronzovými medailisty ČR 7. tříd. Neoficiálním mistrem se stala Plzeň, která ve finále v nájezdech porazila Jihlavu. Úspěch Vítkovic ještě okořenil brankář Marek Slíž, který byl vyhlášen nejlepším gólmanem finálového turnaje.

Hockey Tour 2016 – výsledky Vítkovic

HC VÍTKOVICE STEEL – SC Kolín 4:1 (1:0, 3:1)
HC VÍTKOVICE STEEL – Ševci Zlín 2003 4:1 (1:1, 3:0)
HC VÍTKOVICE STEEL – HC Škoda Plzeň 2:0 (0:0, 2:0)

Semifinále
HC VÍTKOVICE STEEL – Dukla Jihlava 3:4

O 3. místo
HC VÍTKOVICE STEEL – Mountfield HK 1:0 SN