Sedmáci se představí v New Yorku

K sérii přátelských zápasů vyrazili do „města, které nikdy nespí“ hokejisté sedmé třídy HC VÍTKOVICE STEEL. V plánu je mimo jiné prohlídka Manhattanu nebo návštěva domácího utkání New York Rangers ve slavné Madison Square Garden.

Celá akce vznikla ve spolupráci s trenérem žákovského týmu North Park Hockey Martinem Čejkou. Jeho svěřenci už pravidelně několik let jezdí v létě do Ostravy na hokejovou školu. Jeden z Američanů – Will Norton dokonce během léta nastoupil k několika přátelským utkáním v dresu sedmé třídy Vítkovic.

Teď na podzim se malí američtí hráči rozhodli oplatit Ostravanům jejich pohostinnost a pozvali je k sobě. Do pulsujícího New Yorku.

„Budeme bydlet přímo ve středu New Yorku, na Manhattanu. Naši hráči budou bydlet v amerických rodinách a jejich rodiče na hotelích. Cílem celého zájezdu je, mimo zápasů, ukázat našim klukům, jak to vypadá v Americe, v čem je to tam odlišné a jak tam žijí jejich vrstevníci,“ prozradil vedoucí mužstva sedmé třídy Radek Maxner.

Tým vedený trenérem Radomírem Kuřidýmem sehraje v New Yorku deset utkání s místními žákovskými celky. Nejčastěji s Čekjovým North Parkem. Dějištěm většiny zápasů bude aréna v blízkosti Central Parku. „Nepůjde o žádný turnaj. Kluci budou hrát jen přátelská utkání. Samozřejmě je to hokejový zájezd, ale našim cílem je, aby si to hráči také užili,“ zmínil Maxner.

Pro vítkovické sedmáky je připraven i bohatý volnočasový program. Jeho hlavní náplní bude samozřejmě prohlídka jednoho z největších měst Ameriky a světa vůbec. Speciálním dárkem pro všechny malé hokejisty bude ale jistě možnost vidět naživo NHL a to přímo v jejím prostředí. „Máme naplánovanou návštěvu jednoho domácího zápasu Rangers,“ připomněl vedoucí mužstva. Vítkovičáci tak budou mít příležitost zavítat do jedné z nejslavnějších hokejových arén – Madison Square Garden.

Výlet za moře je sice dost nákladný, ale taková možnost, jakou dostali letošní vítkovičtí sedmác,i se jim už nemusí opakovat. Také proto odletěl do USA skoro celý tým. „Chybí nám jen tři kluci. Ty jsme nahradili hráči osmé třídy, kteří ale věkově spadají ještě do kategorie sedmé třídy,“ doplnil Maxner.

První ostrý zápas čeká svěřence trenéra Kuřidýma v sobotu 13. listopadu v 18 hodin místního času proti North Park Hockey Club.

Zápasový program HC VÍTKOVICE STEEL v New Yorku

13. listopadu – North Park