Šance zažít něco netradičního, těší se a láká na florbalovou exhibici kapitán Jan Výtisk

Už tento pátek se střetnou na ploše sportovní haly Dubina hokejisté Vítkovic se svými fanoušky, doplněnými florbalovými mistry Česka z Vítkovic v netradiční florbalové exhibici.

Vzájemné florbalové zápasy mezi fanoušky a vítkovickými hokejisty se čas od času uskutečňovaly a uskutečňují už od léta 2005, kdy se poprvé střetly kombinované týmy hokejistů a členů Fanclubu HC Vítkovice.

Letošní exhibiční měření sil ale dostává trochu jiný rozměr, když nepůjde o promíchaná mužstva, ale na jedné straně budou stát pouze hokejisté a na druhé fanclubáci ze sektoru C2, doplnění o florbalové profesionály a úřadující mistry Česka, hráče 1. SC TEMPISH Vítkovice. „Náš Fanclub nás oslovil a požádal, jestli bychom si společně nezahráli florbalový zápas. Já myslím, že je to super nápad, protože se můžeme s našimi nejvěrnějšími fandy potkat i mimo zimák a společně zažít něco netradičního. Těšíme se na to,“ míní kapitán vítkovických hokejistů Jan Výtisk.

Čtěte také

Hokejisté přijali výzvu fanoušků. Pátek okoření florbalová exhibice

V právě probíhající reprezentační přestávce je ideální zápasové volno, ve kterém se exhibiční florbalový zápas mohl uskutečnit. Na druhé straně, aktuálně v Ostravě není kompletní hokejový kádr už s ohledem na to, že reprezentovat vyrazili například obránci Trška a Gregorc, nebo střelec Bukarts, či nejmladší hráči širšího kádru v juniorských reprezentačních výběrech.

Sám Jan Výtisk potvrzuje, že sestavení týmu pro exhibici není vůbec snadné. „Teď probíhá reprezentační přestávka, takže některé kluky máme v národních týmech, jiní zase doléčují drobná zranění nebo virózu, která nás trápila v posledních týdnech, takže naše sestava bude dost osekaná. Ale i tak se těšíme, jde v prvé řadě o zábavu a o to, abychom si to společně užili.“ Nicméně vousatý bojovník a nejzkušenější borec v aktuálním vítkovickém kádru chybět nebude, stejně jako například brankář Daniel Dolejš, útočné duo Šimon Stránský – Patrik Zdráhal a další.

Strach z konfrontace s fanoušky a především florbalovými mistry z Vítkovic hokejisté nemají. Naopak se na to velice těší. „I to je určité zpestření, protože si zahrajeme proti florbalovým profíkům. Už před několika lety jsme si s klukama z Vítkovic zahráli florbal a bylo to fajn, takže se těšíme a uvidíme, kdo nakonec bude mít více štěstí a komu se zápas podaří více. Ale o výsledek tady nejde, jde o to, abychom si to všichni společně užili a udělali radost našim fanouškům,“ líčí Jan Výtisk.

Florbalová exhibice hokejistů HC VÍTKOVICE RIDERA a fanoušků z Fanclubu HC Vítkovice, doplněných o úřadující mistry florbalové extraligy 1. SC TEMPISH Vítkovice se hraje v pátek 8. listopadu od 17:30 hodin ve sportovní hale Dubina v Ostravě-Dubině. Vstup pro diváky je zcela zdarma. Po utkání, hraném 3x 15 minut, bude následovat autogramiáda obou týmů.