Roman Szturc řádil a po hattriku zářil: Potěšily všechny tři

Vítkovičtí zasypali chomutovské Piráty na domácím ledě devíti brankami a prodloužili domácí vítěznou sérii na úctyhodných 10 utkání. Hvězdou zápasu se stal Roman Szturc, který svůj třígólový večer výborně rozjel hned v prvním střídaní, kdy si zapsal hned dva zásahy. Hattrick dokonal v oslabení precizně provedeným nájezdem.

HC Vítkovice RideraRomane, utkání se povedlo tobě i celému týmu. Povídej něco k tvým brankám…

Není třeba se moc rozpovídávat. Venku jsme měli čtyři zápasy a všechny prohráli, takže jsme potřebovali nutně bodovat. Ty body jsme získali a to je to nejdůležitější.

Gólově ti to tam napadalo, jak bys popsal své branky?

Napadalo to tam, ale k tomu je potřeba i štěstí. Vyply (Jan Výtisk), vyhrané buly, super vystřelené a o mojí hokejku … první gól. Sice je pravidlo, že po góle se střídá, ale trenér nás nechal tam. Dostal jsem jedna na jedna, tak jsem chtěl pálit. Odrazem se mi to dostalo na hůl, ale já jsem do toho jen tak plácl, ani jsem nevěděl kde je gólman. On už byl na druhé straně, tak to byl ten druhý gól. Pak se mi to ještě odrazilo do samostatného úniku a ten jsem proměnil. To je super, ale k tomu někdy potřebujete štěstí.

Třetí gól sis ovšem vychutnal, je to tak? Měl jsi to v hlavě, že můžeš vstřelit hattrick?

Padlo to tam, gól jako gól. Mě potěšily všechny tři. Určitě jsem na to ale myslel od první střídání, i kluci na střídačce mi to pořád připomínali. Potěšil mě.

Pozná se u samostatného nájezdu sebevědomí, když máš v zádech již dva góly a daří se vám vše na co sáhnete?

Ono to bylo vidět na celém týmu, když jsme vedli 4:0. Že se nám hraje dobře, věříme si … že jsme hokejisti. (úsměv) Ale my to musíme potvzovat hlavně v těžkých zápasech a teď máme doma derby. To je velice těžký zápas a v tady těchto to musíme ukázat. Ne, že za stavu 4:0 kdy Chomutov hraje o bytí a nebytí, to je pro ně těžké. Hrálo se nám určitě lépe, odrážely se k nám puky, ale bylo to něco jiného než v jiných zápasech. Šli jsme za tím, stříleli jsme a puky se nám odrážely. Takže musíme zůstat u toho hokeje, který jsme předváděli.

Po vedení 4:0 se mohlo očekávat, že tempo trochu opadne. Obvykle týmy povolí, ale vy jste pořád bruslili a chtěli další branky. Bylo to i pro to, že jste měli tu špatnou sérii venku?

Špatnou sérii… myslím si, že v Plzni jsme měli bodovat. Tam to dopadlo až blbě v závěru, ve Zlíně to ale nebyl vůbec dobrý výkon. Takhle se o šestku nehraje. Každý si tady byl vědom jaký zápas přišel a co bychom měli hrát. To jsme myslím všicni ukázali.

Byl to tedy oficiálně tvůj druhý hattrick?

Ano, druhý. Zdeněk (Janiurek) mi tady už hlásil, že statistici psali, že je první ze hry. Ale pro mě to je statisticky druhý, nepočítám jestli tam to byl rozhodující nájezd nebo ne.

Měl jsi tam ale také šanci na čtvrtý gól, puk jsi ale posouval Poletínovi… neměl jsi to raději střílet?

To je přesně ono. Jinak bych to měl asi třílet, ale to byla blbost. Ten bek tam byl úplně sám před bránou a vyloženě na to čekal. Takže to asi nemělo šanci na úspěch, ale já jsem prostě takový. Tři góly máte, vidíte tam kamaráda spoluhráče a taky chcete ať se zvedne. Každému pomůže když si dá góla… řešil jsem to blbě.

K samostatnému nájezdu tě spoluhráči nevybízeli?

Vybízeli mě kluci na střídačce co přicházeli, ale trenér to neurčoval. A ani se to nehodilo za toho stavu jaký byl abych šel místo hráče, který si ten nájezd vybojoval. Já bych ani nešel.

Potěšily tě ty čepice, byly asi tři nebo čtyři … máš je schované?

Jo, donesli mi je. Pan Janda mi donesl i puk, schovali mi jej pak. Ale abych pravdu řekl, tak nemám ani první gól doma vystavený. Nemám ani stý gól vystavený. Nejsem moc na tyto věci. Puk mám sice schovaný tady v kabině, ale místo si asi nenajde. Já na toto asi nejsem.

Nemrzí tě, že při takovém gólovém představení 9:1 nebylo o něco více diváků?

On to asi není tak atraktivní soupeř, ale spíše mě to mrzí z jiného důvodu. Že jsme hráli čtyři zápasy venku a doma jsme hráli po hodně dlouhé době. Mohlo přijít i více lidí, ale to je klasika. Oni se šetří na derby a to bude zase plno. S tím my nic neuděláme, ti co tady byli tak fandili super. Bylo je slyšet a to je fajn. Já jsem rád za každého fanouška, který přijde.

Pošetřili jste nějaké góly i na páteční derby s Třincem?

(smích) Šetřit? No, nikdo nešetří v takovém zápase góly. Klidně ať dáme jen jeden gól a vyhrajeme 1:0. Budeme chtít doma prostě bodovat a udržet ty body.

Navíc doma máte už 10 výher v řadě. Jde to cítit na vašem sebevědomí?

To mi ani nepřipomínej, nějaké série. Myslím, že to nikdo ani neví, že teď máme doma 10 výher. Pro nás to byly strašně důležité body a ani nevím jak hrál Třinec. Sledovat to ani nebudu, ale vím, že měl Třinec taky nějakou špatnou sérii. Tohle ale bude derby, to bude zase úplně jiné. A my se na ně připravíme tak abychom vyhráli.

Jsi pokladník, takže jakou sazbu za hattrick si vypíšeš?

Jak víte, že jsme pokladník? (smích)

Všichni to říkají…

Tak když to všichni říkají… máte pravdu, no. Jak se říká, správný účetní si to tam pohlídá. (smích) Ale ne, já rád přispěju do kasy. Nejsem nijak pověrčivý, ale tohle se nedělá abych tam s tím nějak úřadoval. Rád to do kasy dám. (úsměv)