Roman Šimíček se vrací do Vítkovic, bude novým sportovním šéfem

Velké hráčské jméno vítkovické historie, odchovanec, patriot, v poslední době ale také zkušený trenér. Roman Šimíček se vrací do mateřského klubu do nové funkce. Jako Sportovní šéf bude mít kompetence pro skladbu A-týmu a řízení sportovního chodu HC VÍTKOVICE RIDERA.

Někdejší výborný útočník, bojovník, hráč se zkušenostmi z NHL i Finska, mistr světa, extraligový medailista, jako trenér mistr Slovenska Roman Šimíček se vrací do mateřského klubu a čeká jej nová výzva v podobě manažerského postu. Od 1. května nastoupí do funkce sportovního šéfa HC VÍTKOVICE RIDERA. Jeho rolí a hlavním úkolem bude vést sportovní chod klubu, sestavit po konzultacích se šéfem klubu Alešem Pavlíkem a trenéry mužstvo tak, aby bylo konkurenceschopné, úspěšné, bojovalo za Vítkovice. Sportovní šéf je pozice, která nahrazuje někdejší post generálního manažera. Kompetence sportovního ředitele budou výhradně sportovní.

„Pozice sportovního ředitele bude nejvyšší pozicí ve sportovní hierarchii našeho klubu. Jedná se o přímého nadřízeného trenérů, hlavní náplní práce bude řídit sportovní chod klubu, v rámci rozpočtu vytipovávat hráče pro A-mužstvo, vést jednání s hráči i agenty, jednoduše skladba mužstva tak, aby bylo s ohledem na finanční možnosti co nejlepší po všech stránkách. Samozřejmě nejde o osamělou funkci, vše se bude dít v rámci společné konzultace s trenéry i se mnou. Jedná se o čistě sportovní pozici, shánění finančních prostředků či oslovování partnerů do kompetencí sportovního ředitele nepatří,“ upřesňuje šéf HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík, který ve čtvrtek ráno příchod Romana Šimíčka do nové pozice potvrdil.

„Roman Šimíček má bohaté hokejové zkušenosti jako hráč, ale i jako trenér a má díky tomu výborné kontakty a styky i ze současnosti. V hokejovém prostředí se velice dobře orientuje. Tato volba není nějakou nahodilou variantou, narychlo uskutečněnou. Delší dobru pracujeme na obměně a zkvalitnění všech úrovní našeho klubu tak, abychom byli od další sezony opět konkurenceschopní a úspěšní. Aktuální těžká situace u nás v Česku a v celém světě nám v tom nemůže zabránit,“ vysvětluje Aleš Pavlík.

Jak už bylo zmíněno osmačtyřicetiletý Roman Šimíček je odchovanec vítkovického hokeje. V jeho dresu odehrál v československé a potažmo české nejvyšší soutěži 14 sezon, během nich si dvakrát zahrál o mistrovský titul v dnes již památných sériích se Spartou v roce 1993 a Vsetínem 1997. Nechyběl ani při nezapomenutelné výluce v NHL v sezoně 2004/2005. S Vítkovicemi vybojoval jako hráč stříbro 1993 a 1997, bronz 1998. Vždy jako jeden z předních bojovníků, za což ho ostravští fandové milovali a za to mu dokázali odpustit i krátké působení v pražské Spartě, v jejímž dresu získal další dvě extraligové bronzové medaile. Šimíček byl ale jako hráč úspěšný i ve světě. V roce 1998 odešel zkusit štěstí do Finska a jako dvojnásobný mistr země tisíce jezer s HPK Hämeenlinna si řekl o místo v NHL. V zámoří debutoval v roce 2000 v dresu Pittsburghu a poté tři roky hájil barvy Minnesoty Wild. Mise v NHL pro něj skončila v roce 2002, tehdy se přesunul zpět do Finska, do helsinského IFK, odkud jej Sparta vykoupila do domácí soutěže. V Praze působil jako pravý profesionál, ale táhlo ho to do modro-bílého dresu. Sen o návratu se mu splnil před sezonou 2004/2005, paradoxně putoval do Ostravy výměnou za Rostislava Olesze a byl základem jednoho z nejsilnějších vítkovických týmů, který ovšem na medaile nedosáhl. Barvy mateřského celku hájil až do roku 2009, poté odešel na Slovensko a hlavně do Polska, kde hráčskou kariéru ukončil jako bronzový medailista. Pravidelně reprezentoval, v dresu Česka se stal mistrem světa 1999 a má i bronz z roku 1997. V jedenačtytřiceti letech skončil jako hráč, ale okamžitě nastoupil trenérskou dráhu. Po boku Petera Oremuse vedl vítkovické A-mužstvo sezonu a půl, společně s kolegou Oremusem se přesunul do Košic, kde v roce 2015 slavil zisk mistrovského titulu. Kromě Košic vedl i slovenskou Skalici a dva roky ochutnal EBEL ve Znojmě. V průběhu trenérské kariéry také několikrát zkusil práci s nejmenšími, především v organizaci HC Oceláři Třinec, odkud také nyní do Vítkovic míří.

Roman Šimíek začíná, i přes současné komplikace při krizových opatřeních proti šíření koronaviru pracovat ve funkci oficiálně od 1. května. Web HC VÍTKOVICE RIDERA má v plánu v příštím týdnu přinést s ním obsáhlejší rozhovor.