Roman Šimíček se těší na extraligovou premiéru: Věřím, že se po lístcích jen zapráší

Poprvé v roli sportovního ředitele bude sledovat extraligový duel Vítkovic. Roman Šimíček, vítkovický srdcař, úspěšný hráč a nynější funkcionář se nemůže dočkat čtvrtečního prvního extraligového zápasu a věří v to, že modro-bílé v boji proti Litvínovu podpoří maximální možný počet fanoušků.

Start extraligové sezony se blíží. Vítkovice do soutěže vstoupí ve čtvrtek proti Litvínovu. Těšíte se?

Nemůžu se dočkat. Konečně to začne. Od jara jsme všichni pracovali na skladbě a přípravě týmu a všeho, co s tím souvisí a čekali na start Extraligy. A ten je konečně tady! Už se to rozjede a doufám, že se vše obejde bez problémů a sezona bude i v dnešní šílené době rozehraná a i dohraná.

Bude pro vás první utkání něčím zajímavé, že to bude vaše extraligová premiéra na postu funkcionáře vašeho mateřského celku?

Já myslím, že ne. Prostě se těším na zápas jako takový. Už je to Extraliga, už půjde o body. O tom to vše je a pro to vše to děláme. Já už se nemůžu dočkat, až budu v hledišti a sledovat zápas a věřím, že se mnou bude v hale také co nejvíce našich fanoušků a budou klukům na ledě fandit a povzbuzovat a hnát dopředu.

Podle současných omezení může zápas ve Vítkovicích sledovat až 4 500 diváků, co na to říkáte?

S ohledem na současnou dobu je to super. Vážně. Podívejte se, jak se hraje NHL, jak se hrála fotbalová Liga mistrů… Hodně sportů se dneska děje bez fanoušků, před prázdnými tribunami. Já myslím, že bychom všichni měli být vděční a mít radost, že u nás se může v takových počtech na hokej. Samozřejmě, kdybychom měli k dispozici plnou kapacitu a vše bylo v normálu, jak jsme byli zvyklí, bylo by to to nejlepší. Bohužel doba je ale taková. A znovu opakuju, že my bychom měli být vděční a mít radost z toho, že může tolik fandů na hokej.

Pravidla pořádání vnitřních akcí se upravila, diváci už nemusejí sedět ob řadu ani ob sedadlo, na druhou stranu povinnost nosit roušku zůstává…

Ano, je to tak. Roušky zůstávají, ale já jsem zvyklý se na vše dívat spíš pozitivně. Takže když nad tím přemýšlím takhle: jestli mít roušku, ale být na hokeji. Nebo nebýt na hokeji vůbec? Já jsem pro – být na hokeji, i když v roušce. Že je zrušena povinnost sedět ob řadu a ob sedadlo je určitě fajn, že si jednak permanentkáři můžou sednout na své místo a také se můžou kamarádi potkat. Jen samozřejmě je pak v zájmu každého fanouška udržovat kvůli svému osobnímu zdraví odstup od ostatních.

První extraligový zápas, řada navrátilců v týmu, nový boj, nové dresy s odkazem na minulost. Myslíte, že to přiláká diváky, bude podle vás plno?

Já bych si to strašně přál. Přece jsme v Ostravě, třetí největší město v republice, máme nyní kapacitu 4 500 diváků. Je možná trošku škoda, že už nemáme dopředu vyprodáno, že nemáme všechna místa obsazena jen permanentkáři, ale na druhou stranu máme v prodeji na zápas s Litvínovem 1 500 vstupenek a já věřím, že se po nich jen zapráší a bude nakonec, v rámci současných omezení, vyprodáno. Máme tady skvělé borce, dobrý tým, Romana Poláka, který se vrátil rovnou z NHL, máme tady dalšího navrátilce Lukáše Krenželoka, samozřejmě i Zbyňu Irgla, který je ale bohužel teď kvůli zranění mimo hru, ale i takový je hokej. Máme tady i kluky, kteří, před půl rokem pomáhali zachránit pro Vítkovice Extraligu a teď chtějí vrátit náš klub na vyšší příčky, kam bezpochyby patří. Jasně, i dresy s krásným rytířem Vítkem na prsou, i to může být lákadlo. Já bych si moc přál, abychom už při zápase s Litvínovem mohli zahlásit vyprodáno.

Naplněná kapacita a tříbodový úspěch by premiéře slušely, co říkáte?

Jednoznačně. Já jsem přesvědčený o tom, že lidi v Ostravě mají Vítkovice v srdci a že nás přijdou podpořit. Jasně, minulá sezona byla trápení, ale to bylo. Teď startuje nová sezona, v ní se chceme ukázat v úplně jiném světle. Bude proti nám stát nažhavený Litvínov, ale vím, že u nás v hale není jediný člověk – hráč, trenér, masér, kustod nebo zaměstnanec klubu v kanceláři, který by si nepřál a nechtěl udělat vše pro to, aby první zápas klapnul za tři body a samozřejmě, aby nezůstalo jen u jednoho zápasu, ale abychom těch tříbodových výher posbírali co nejvíce a mohli fanoušky ve Vítkovicích bavit hokejem.