Robert Černý se vrátil do Přerova: Bruslivý zápas, dost nám pomohly přesilovky

Foto: hokejprerov.cz

Vítkovice ve třetím kole Generali Česká Cupu rozstřílely Přerov na jeho ledě 7:1. Vítězný návrat na led zubrů si tím užil obránce Robert Černý, který právě odsud vyrazil do ostravského extraligového kádru. Po utkání rozebral hlavní faktory vysoké výhry, ke které se modro-bílí nasměrovali především čtyřmi využitými přesilovkami.

Roberte, z Přerova si odvážíte výhru 7:1, výsledkově jste dominovali, jaký to byl zápas i po té herní stránce?

Já myslím, že to byl dost bruslivý zápas. Dost nám pomohly přesilovky a samozřejmě góly v nich – první čtyři přesilovky jsme proměnili. To nám dalo klid a už nebyl problém dotáhnout zápas do vítězného konce.

V čem byl klíč k úspěšným přesilovkám?

Hlavně v jednoduchosti. My jsme si řekli, že stačí jednou dvakrát si nahrát a jít do brány, což se potvrdilo a vyšlo to.

V rámci Generali Česká Cupu jste si připsali první vítězství. Nesvazoval vás před zápasem trochu fakt, že jste prohráli dva zápasy za sebou a že se od vás jako od extraligového celku očekával úspěch na úkor prvoligového soupeře?

Tak svazující. Věděli jsme, že musíme vyhrát, ale my jsme především chtěli vyhrát. Kvalita se nakonec ukázala. Nakonec se ten rozdíl projevil a my jsme podle mě zaslouženě vyhráli.

V utkání jste hráli pouze na tři pětky, bylo to náročnější?

Tak pro nás obránce se toho moc neměnilo, přece jen většinou hrajeme na tři obrany. Takže jiné to mohlo být pro útočníky. Ale myslím, že jim to problémy nedělalo, byli ve větším tempu a zvládli to v dobrém tempu, celý zápas.

Ty jsi v minulosti v Přerově působil, nyní jsi sem přijel v dresu soupeře, jaké to pro tebe bylo?

Já mám na Přerov jen ty nejlepší vzpomínky. Tady jsem se vyhrál a odsud jsem se posunul do extraligy. Určitě jsem se sem rád vrátil, rád se sem vracím a budu se sem rád vracet i nadále. Mám tady i spoustu kamarádů.

Už ve čtvrtek vás čeká odveta s Přerovem, tentokrát v Ostravě. Jaký čekáš zápas? Myslíš, že se na vás soupeř může lépe připravit a zaskočit vás?

Je potřeba si přiznat, že měli dost zraněných kluků a věřím, že někteří z nich se už uzdraví a do Ostravy budou moct jet. Takže by mohli přijet v trochu obměněné sestavě. Zkušenější sestavě. Myslím, že to bude o něco těžší utkání.