Reprezentační olympijská sezona začíná, z Vítkovic hraje jen Jakub Lev

Reprezentační sezona, jejímž hlavním vrcholem jsou olympijské hry v Jižní Koreji začíná. Česká reprezentace bude hrát finský Karjala Cup i s útočníkem Vítkovic Jakubem Lvem. Slovensko čeká Německý pohár, ovšem bez reprezentantů z Vítkovic.

Letošní reprezentační sezona má dva vrcholy, tradičně mistrovství světa – letos v Dánsku – ale především olympijské hry v Koreji, kam při neúčasti hráčů z NHL mají šanci probojovat se i hráči z národních evropských lig. Svou šanci tak cítí Češi a Slováci z české i slovenské extraligy. Reprezentační sezona začíná nyní, v listopadu.

Česká hokejová reprezentace svou sezonu rozehraje na podniku Euro Hockey Tour, tradičním finském Karjala Cupu. EHT pro letošek doznala změn, už ji nehrají jen čtyři týmy. V olympijském ročníku se k Česku, Finsku, Švédsku a Rusku připojili také Kanada a Švýcarsko. Země javorového listu má v evorpských soutěžích řadu kvalitních hráčů, kteří při neúčasti kolegů z NHL mají šanci si zahrát pod olympijskými kruhy a je jasné, že Hockey Canada potřebuje jejich připravenost prověřit v ostrých mezinárodních konfrontacích.

Trenéři jak české, tak slovenské reprezentace se poohlédli po hráčích i v sestavě Vítkovic, které jsou v české extralize aktuálně páté.

Pozvání na sraz před Karjala Cupem dostali brankář Patrik Bartošák a útočník Jakub Lev. Po prvních trénincích, se ale trenér Josef Jandač nakonec rozhodl pro brankářskou dvojici Marek Mazanec a Pavel Francouz a Patrik Bartošák tak do Skandinávie neodletěl.

Jakub Lev zůstal jediným vítkovickým reprezentantem nejen z pohledu českého národního týmu, ale i výběru Slovenska. V hledáčku kanadského kouče slovenské reprezentace Craiga Ramsaye byl obránce Ivan Baranka a útočník Radoslav Tybor. Oba se ale z účasti v Německém poháru ze zdravotních důvodů omluvili.

Tipsport Extraliga se po aktuální reprezentační přestávce rozehraje ve středu 15. listopadu. Vítkovice budou na svém ledě hostit Duklu Jihlava.

HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Dukla Jihlava