Reprezentace volá! Vítkovičtí na kempech národních týmů

Nominace na první reprezentační kempy nové sezony dorazily i do Vítkovic. Nový kouč českého národního týmu Miloš Říha pozval hned čtyři hráče širšího kádru vítkovického A-mužstva. Kromě extraligových hráčů dostali povolání do reprezentačních mužstev také hráči mládežnických celků.

HC Vítkovice RideraReprezentační A-mužstvo se k prvnímu kempu na novou sezonu sjelo do Přerova. Kouč Miloš Říha nominoval do výběru hned čtyři hráče vítkovického týmu – útočníky Jakuba Lva a Daniela Kurovského, obránce Marka Hrbase a brankáře Patrika Bartošáka. Jakub Lev se pro zdravotní problém omluvil, Hrbas s Bartošákem se hlásili na srazu, stejně jako Kurovský, kterého čeká premiéra v české seniorské reprezentaci.

Na turnaj čtyř zemí do Švédska vyrazila reprezentace do 20 let. Kouč Václav Varaďa mimo jiné povolal dosavadního kapitána týmu U18 Jaromíra Pytlíka.

Turnaj čtyř zemí čeká i reprezentaci do 16 let. Ta vyráží pro změnu do Rakouska. Na víkendový přípravný kemp do Českých Budějovic se z Vítkovic vypraví Marek Brada, Ondřej Cubo, Alex Kotásek a René Smolka.