Radoslav Tybor po hattricku: Pěkný pocit, ale hlavní jsou tři body

Vůbec první hattrick ve své extraligové kariéře si Radoslav Tybor schoval ve vítkovickém dresu na duel s Karlovými Vary. Tři branky stihl ještě v první polovině utkání a i v té druhé měl několik dalších slibných příležitostí. Nakonec zůstal na třech brankách a Vítkovičtí tak protáhli vítěznou šňůru doma na šest zápasů.

HC Vítkovice RideraRado, jaký to byl zápas když jsi dal tak rychlý hattrick?

Je to pěkný pocit dát v půlce zápasu hattrick, ale já jsem hlavně rád, že jsem těmi góly mohl pomoct týmu. Pro nás to jsou po těžkém víkendu důležité tři body.

Je to tvůj první hattrick v extralize, jak si to tedy užíváš případně jak jej oslavíš?

Nějaká odměna je v kabině vypsaná za hattrick, ale nevím přesně, jaká je tam sazba. (úsměv) Oslava ale žádná nebude. Blíží se konec sezony a my musíme odehrát každý zápas naplno jako by šlo o play-off, abychom se v tabulce udrželi tam, kde jsme. To je pro nás důležité.

Doma se vám daří, vyhráli jste šestkrát v řadě. Je teď v kabině cítit pohoda?

Pohoda je vždycky, když se vyhrává, je to super. Zatím nám to doma šlape. Doufám, že to tak bude pokračovat.

Karlovy Vary asi nekladly takový odpor jak se dalo čekat. Přijeli již včera měli dost času se na vás připravit…

Možná, že jsme u nich zvyklí na něco jiného. Doma hrají o moc lépe než venku. Ale dělali jsme chyby v obraně, které si ještě rozebereme, a tak měli šance i tady. Naštěstí Dolík zachytal výborně a hodněkrát nás podržel.

Měl jsi šance i na další góly. Nemrzí tě trochu, že jsi nepřidal nějakou další trefu?

Tak ano, šance jsem tam měl. Jsem rád aspoň za ty tři. Samozřejmě, kdyby přišly i další góly, bylo by to ještě lepší. Teď jsem dal hattrick já, příště ho dá možná někdo jiný. Pro nás je po tomto víkendu nejdůležitějších šest bodů do tabulky.

Odehráli jste druhý zápas ve dvou dnech – bylo to cítit nebo jste měli sil dostatek?

No, nikdo to takto nevnímal. V play-off se takhle hraje, že jdou dva zápasy po sobě. Jsme rádi, že jsme si to vyzkoušeli a dokázali jsme vyhrát oba zápasy, což je pro nás podstatné.

Máte za posledních 10 dní odehráno 5 zápasů. Hraje to nějakou roli třeba pro tebe?

Když to budu hodnotit podle sebe, mám radši, když jdou zápasy hned po sobě, než když se týden nehraje, a pak jsou hned dva za sebou. Tohle mi sedí víc. A teď máme dost času na oddech a přípravu na páteční domácí zápas s Brnem.

Co říká na výkon Dana Dolejše, který si opět zachytal?

Naskočil po delší době a hodněkrát nás podržel. V průběhu celého utkání měli dost šancí. Myslím si, že podal skvělý výkon.