Radoslav Kuřidým slaví „šedesátku“

Významného životního jubilea se v těchto dnech dožívá bývalý odchovanec Vítkovic, pozdější skvělý útočník a dnešní trenér žáků HC VÍTKOVICE STEEL Radoslav Kuřidým.

Radoslav Kuřidým se narodil 14. května v Ostravě a už v dětství se zamiloval do hokeje. Svou bohatou hokejovou kariéru spojil téměř výhradně s Vítkovicemi. Prošel mládežnickými týmy klubu a začátkem 70. let se probojoval do A-mužstva, ve kterém se udržel dlouhých patnáct let.

Radoslava Kuřidýma, přezdívaného Faja, si fandové pamatují jako rychlé křídlo s knírkem a číslem 19. Kuřidým stál u všech úspěchů Vítkovic konce 70. let a v sezoně 1980/1981 byl členem kostry mistrovského mužstva Vítkovic. Svému

Radoslav Kuřidým v roce 1983

týmu pomohl k historicky druhému ligovému zlatu 25 góly. Přestože v této sezoně Kuřidým překročil třicítku, hokejovou výstroj rozhodně nepověsil na hřebík. Dočkal se také stříbra sezony 1982/83, čímž zkompletoval celou sbírku cenných kovů v dresu Vítkovic. Ve svém posledním roce aktivní kariéry v Ostravě pomáhal úspěšně týmu vyhrát druhou ligu a přes kvalifikaci postoupit zpět do nejvyšší soutěže. Poslední branku za Vítkovice vstřelil 25. března 1986 ve třetím utkání kvalifikace o I. ligu proti Michalovcím, když úvodním gólem zápasu nasměroval tým k vítězství a zpečetění návratu do ligy.

Po skončení hráčské kariéry však Radoslav Kuřidým na Vítkovice nezanevřel, už více než dvacet let se jako trenér žákovských mužstev stará o výchovu nových hokejových talentů. Pod jeho vedením vyrostla řada skvělých hráčů, kteří dnes sbírají úspěchy nejen u nás, ale také v zahraničí a na mezinárodní scéně, za všechny, kteří se pod Kuřidýmem učili hokej, lze jmenovat například útočníka Zbyňka Irgla.

A ještě jedna perlička na závěr, Radoslav Kuřidým není znám jen jako výborný hokejista a skvělý mládežnický trenér, ale také jako vynikající brusič bruslí. V době své aktivní kariéry brousil vždy po tréninku brusle většině svých spoluhráčů, kteří si jej za to velmi cenili.

Radoslav Kuřidým v roce 2011

Všichni členové klubu HC VÍTKOVICE STEEL přejí věrnému Vítkovičákovi, bývalému vynikajícímu hokejistovi a úspěšnému trenérovi současnosti, Radoslavu Kuřidýmovi, hodně zdraví a štěstí k jeho 60. narozeninám.