Radek Veselý po vítkovické premiéře: Musel jsem se oťukávat

Třiadvacetiletý forvard Radek Veselý z Havířova dostal šanci naskočit zpět do extraligového rychlíku. V dresu Vítkovic si proti Mountfieldu HK odbyl svou obnovenou premiéru a byl blízko rozhodnutí, které mohlo znamenat tři body na konto modro-bílých. Za šanci je rád a chtěl by dokázat, že na nejvyšší soutěž má.

První zápas ve Vítkovicích a po velké dřině dva body na konto, máš radost?

Ano, určitě. Od nás to byl jednoznačně odbojovaný zápas, ale myslím, že v nájezdech jsme si ty dva body zasloužili. Bylo to super.

Vaše lajna měla velkou šanci v posledním střídání, v poslední minutě. Co chybělo?

Skákalo to po brankovišti. Předcházela tomu výborná střela, ale byla chyba, že jsem na to nezareagoval a ten puk nedoklepl.

Jak těžké bylo po tom čase se adaptovat na extraligu a její tempo?

První třetinu jsem si to oťukával, na to tempo jsem si zvykal. Ale myslím, že to nebylo úplně zlé, na první zápas po tak dlouhé době mezi tuzemskou elitou.

Jak je to dávno, co sis naposledy zahrál extraligu?

Nejsem si úplně jistý, ale řekl bych, že dobré tři roky to už budou.

Vypadalo to, že ses možná musel oťukávat i na vhazování. Statistika první třetiny říkala, že jsi měl bilanci 0:7 na buly… Nelžou ta čísla?

Nemyslím. Já tam chodil na buly proti Petru Koukalovi, hodně často. Dost buly jsem tam prohrál. Ale od druhé, třetí třetiny mám dojem, že už to bylo lepší.

Začínal jsi ve Slavii, kterou v té době řídil Vladimír Růžička, tentokrát ses s Vítkovicemi postavil proti Hradci, na jehož střídačce také stál Vladimír Růžička. Pamatuješ si jej už z působení ve Slavii?

Tam jsem ho zažil jako malý kluk, takže jsem ho potkával de facto snad jen někde na chodbách stadionu. Ale největší vzpomínky mám na něj z Chomutova, kde jsem pod ním hrál a byla to pro mě dobrá zkušenost.

Trenér Růžička ti dal vlastně v Extralize jako první šanci, paradoxně v zápase proti Vítkovicím, je to tak?

To už si asi úplně nevzpomínám, proti komu to bylo, ale jo, jsem rád, že mi dal šanci jako první. Ale život jde dál, teď mám šanci se ukázat tady ve Vítkovicích, tady se probojovat do extraligy a ukázat, co ve mně je.

Statistiky říkají, že ten první zápas to byly Vítkovice, s Chomutovem jste tehdy vyhráli 4:0 a navíc vítěznou branku vstřelil tvůj současný vítkovický spoluhráč Petr Šidlík…

Vidíte, jak se to všechno pěkně sešlo.

Máš představu o svém dalším působení ve Vítkovicích?

Abych pravdu řekl, tak teď krátce po zápase vím jen to, že v sobotu bych měl hrát za Havířov. Co bude dál, uvidíme, ale jsem rád za každou šanci, která se naskytne.