Pustevny se oděly do vítkovických barev (+FOTOGALERIE)

Druhý ročník výšlapu hráčů HC VÍTKOVICE STEEL s fanoušky se vydařil nad očekávání. Okolo tří set příznivců vítkovických barev nezahálelo a vyrazilo do srdce Beskyd vystoupat na Pustevny bájné hory Radhošť. Akce Vítkovické Pustevny 2011 dopadla na podtrženou jedničku!

Nádherné slunečné počasí, okouzlující přírodní prostředí a přes tři sta spokojených návštěvníků oděných do vítkovických barev. Tak vypadaly v neděli beskydské Pustevny, které doslova obsypali příznivci ostravského klubu, kteří společným výšlapem s hráči zahájili přípravné období A-mužstva HC VÍTKOVICE STEEL na sezonu 2011/2012.

Už před osmou hodinou ráno si hráči a padesát nejrychlejších fanoušků dali sraz před ostravskou ČEZ Arénou. Odtud je přistavené autobusy odvezly na místo začátku výšlapu na populární beskydskou destinaci. Před hotelem Ráztoka v Trojanovicích se mezitím začal utvářet hlouček dalších vítkovických příznivců, který se postupem času zvětšoval, až při příjezdu hráčů čítal zhruba přes dvě stovky natěšených fanoušků.

Přesně v 9 hodin se skoro třísethlavý had dal do pohybu, přičemž se fandové promíchali společně s hráči a v družných rozhovorech se sunuli směrem vzhůru.

Po hodině chůze se nejrychlejší z účastníků objevili před malebnými dřevěnicemi radhošťských Pusteven. Tam už všechny nedočkavě vyhlíželi fandové, kteří se nahoru vydali lanovkou, či dorazili z druhé strany beskydského hřebene. Jako první z hráčů sem dorazil Jan Káňa. Kromě fandů nahoře čekal například také masér týmu Tomáš Bajgar, který celou trasu absolvoval na kole.

Postupně přicházely skupinky hráčů a fanoušků a restaurace Libušín se ocitla doslova v obležení Vítkovic. Žádné drancování, ani nájezd „vandalů“ se ale nekonal. Účastníci výšlapu se zde občerstvili, nabrali síly po náročném výstupu, hokejisté a trenéři rozdali nespočet autogramů a poté se všichni seřadili k závěrečné skupinové fotografii.

Oproti minulému prvnímu ročníku, letos na Pustevny dorazili i členové vedení HC VÍTKOVICE STEEL, proto nebylo žádný překvapením, když se zde fandové potkali například s prezidentem klubu Františkem Černíkem, či sportovním manažerem Ladislavem Svozilem.

Obličeje fanoušků zářily spokojenosti a nejinak tomu bylo i v případě hráčů. „Je parádní vidět, kolik fanoušků se k nám přidalo. Všichni si zaslouží velký obdiv a hlavně taky dík. Byla to velice příjemná akce, myslím, že si ji užili všichni, jak my hráči, tak fandové, a to je to hlavní,“ usmíval se do široka kapitán týmu Jiří Burger.

Za fanoušky promluvil předseda Fanclubu HC VÍTKOVICE STEEL Tomáš Martínek: „Byla to super akce! Hodně jsme si to všichni užili. Doufám, že se z toho stane tradice, protože například letos bylo o mnoho fandů více, než loni. Mezi námi je o takové akce zájem a myslím, že by byla škoda v tom nepokračovat. Myslím si, že za všechny můžu poděkovat jak hráčům, tak realizačnímu týmu a samozřejmě také vedení Vítkovic.“