První třetina byla těžká, pak už to šlo, říká k návratu Ondřej Roman

Sedm zápasů se vítkovičtí trenéři museli obejít bez tvůrce hry Ondřeje Romana. Na derby zápas s Třincem ovšem ofenzivní eso již nastoupilo a zejména v přesilovkách se činilo. Spolupráce s Robertsem Bukartsem přinesla v premiéře hned tři body do produktivity.

Ondro, jaký to byl pro tebe návrat na led po zranění?

Byl… hodně kostrbatý. První třetina byla pro mě hodně těžká. Když člověk nehraje měsíc a něco tak by se rád rozehrál s nějakým týmem, kde bych si i šáhl na puk. Jenže já tam v první třetině jezdil od ničeho k ničemu. Víceméně jsem se snažil nějak chytit tempo zápasu, což se mi nedařilo v první části. Od druhé třetiny už to bylo mnohem lepší a zápas se vyvíjel pro nás hodně slibně. No, slibně… že jsme vždy dotahovali, ale pořád jsme si tam nechávali ten jednogólový odstup.

Úvodní třetinu jste ztratili, co vám tam scházelo?

Oni mají klasicky dobré nástupy do zápasů. Bylo to 0:2 nebo tedy i s gólem v úvodu druhé třetiny 0:3. Ale myslím si, že to nebylo vůbec špatné z naší strany… tedy až na mě. Fakt jsem se do toho nemohl dostat. Ale oni potrestali naše chyby a s takovým dobrým mužstvem se to nemůže stávat. Pak je to hodně těžké dotáhnout.

Na to, že ses do toho nemohl dostat, tak tři kanadské body a ještě tyčka navrch to je slušná bilance. Nebo nejsi alespoň s tímto spokojený?

Jak jsem říkal, ta druhá a třetí třetina už šla dobře. I přesilovky nám tam vycházely. Jen škoda, že jsme jich neměli více. Kdybychom je ještě více zatlačili tak mi vlastně přišli, že nevěděli kam skočit dříve. Škoda, že ten kontaktní gól na 4:5 padl docela pozdě před koncem.

V zápase byly klíčové i přesilovky. Třinec je sehrál parádně, ovšem i vy jste je sehráli dobře…

Třinec má dobré a kvalitní hráče, to každý ví. Ofenzivní beky a ofenzivní útočníky. Dvakrát to tam trefil Vláďa Roth, to bylo těžké bránit. Myslím si, že málokdo je schopný to takto trefit, ale zrovna on to umí. To asi k přesilovým hrám.

Na konci jste přesto měli hodně šancí na srovnání stavu, přesto za Kváču to nepropadlo. Co tomu chybělo?

Ale jo, hráli jsme tam myslím výborně. Trenér říkal, že máme fáze kdy hrajeme strašně, pak hrajeme oukej a pak hrajeme výborně. Dnes jsme hráli asi třicet minut výborně, ale s takovým mužstvem jako je Třinec to je málo. Minule to klukům na obrat vyšlo, ale dnes to tak bohužel nebylo.

Kdy se vlastně rozhodlo o tvém startu a jsi už úplně fit?

Ale jo. Už jsem chtěl prostě hrát. Chtěl jsem naskočit už minulý zápas, ale pořád to nebylo ono. Měl jsem teď teprve nějaké čtyři tréninky, takže na první zápas to asi nebylo špatné. Ale mrzí mě ztráta tří bodů.