První část letní přípravy se uzavřela

Úvodní pasáž letní přípravy, takzvaná příprava na suchu, se uzavřela. Vítkovičtí hokejisté nyní mají týden volna k nabrání nových fyzických i psychických sil. Ve středu 18. července odstartují tréninky na ledě.

HC Vítkovice RideraZačalo léto, začaly prázdniny, lidé odjíždějí na dovolenou. Krátké volno nyní čeká i hokejisty Vítkovic, kteří v pátek uzavřeli více než osmitýdenní první část letní přípravy. Celý tým se znovu sejde v týdnu od 16. července. Ve středu 18. července pak začnou tréninky na ledě.

„Hlavní část volna už proběhla. Takže teď nás čeká jen krátké volno k oddychu a v polovině července se už sejdeme k prvním oficiálním tréninkům na ledě. Od středy 18. července budeme mít nejprve tu část, ve které se budeme věnovat zapracování a pilování dovedností a od dalšího pondělí pak už do toho půjdeme naplno. A přiznám, že my trenéři se už na to hodně těšíme, protože od posledního zápasu minulé sezony už uběhlo hodně času,“ řekl hlavní trenér Jakub Petr.

Pravidelnou přípravu na ledě už bude absolvovat kompletní tým, tedy i s hráči, kteří během takzvané suché části trénovali individuálně.

Vítkovičtí budou trénovat na ledě necelé dva týdny, než se na jejich programu objeví první přípravné utkání. Premiéru si odbudou 31. července v Havířově. První domácí zápas pak odehrají v OSTRAVAR ARÉNĚ 7. srpna, od 17 hodin budou hostit Slovan Bratislava z ruské KHL. „Zápasů máme v létě poměrně dost, ale máme taky široký kádr a vzhledem ke spolupráci s Porubou budeme některé naše hráče širšího kádru využívat v rámci přípravy i tam. Takže my trenéři potřebujeme co nejvíce šancí, abychom si vše odzkoušeli. Příprava je pestrá. Chybí nám tam letos Švýcarsko, což vychází také z programů týmů, které hrají například Champions Hockey League. Na druhé straně se vracíme na tradiční Tatranský pohár. Do každého zápasu půjdeme s trochu jiným záměrem. Samozřejmě vždy chcete vyhrát, ale příprava je především o tom, správně si vše ozkoušet a vyladit na sezonu. Takže v každém utkání se zaměříme na trochu něco jiného. Budou to především prověrky, jak už zaznělo,“ zmínil kouč Petr.

Aktuální kádr A-mužstva HC VÍTKOVICE RIDERA pro přípravu 2018

Brankář