Přišel, viděl, rozhodl. Vítkovice do čtvrtfinále poslal Radoslav Tybor

Při své premiéře se stal ústřední postavou večera. Útočník Radoslav Tybor vítězným gólem v prodloužení poslal Vítkovice mezi osm nejlepších celků Evorpy. „Mám velkou radost, hlavně z toho, že jsme postoupili,“ usmíval se po svém debutu v ostravském klubu slovenský forvard.

Poprvé jsi nastoupil za Vítkovice a hned si je rozhodujícím vítězným gólem poslal do čtvrtfinále Ligy mistrů. To je slušná premiéra, nemyslíš?

Ano, spokojenost je na mé straně velká. Hlavně s tím, že jsme postoupili. Celkově jsem si zápas užil, i když v první třetině jsem ještě dost tahal nohy. Přece jen jsem dlouho nehrál zápas v české extralize a zdálo se mi to trochu rychlejší. Od druhé třetiny jsem se do toho dostal a jsem rád, že jsem mohl týmu gólem pomoci a že jsme postoupili.

Tvá rozhodující branka padla v prodloužení tři na tři, co ty na tuto novinku říkáš?

Tak, já už jsem to zažil na Slovensku, takže jsem to už absolvoval. Je to hlavně atraktivní pro lidi. Je to o tom, kdo dá gól a já mám radost, že jsme to byli my.

Přišel jsi do Vítkovic zvednout produktivitu a hned premiéra ukázala, že na to máš. Neproblesklo ti hlavou při tom nájezdu, že musíš dát, aby ses uvedl?

To ani ne. Všichni útočníci, kteří tady jsou, umí dát gól. Jen potřebují nějaký lepší zápas, možná i dát nějaké, jak se říká haluzovější góly, aby se zvedli a chytili. Já věřím, že tento zápas nám pomůže. O víkendu nás čeká venkovní trip v extralize a já jsem přesvědčený, že si úspěch z tohoto utkání přeneseme i do české ligy.

Bylo těžké ten únik proměnit, dost jsi tam musel zpracovávat poskakující puk?

Je pravda, že ten led už nebyl nijak výborný, navíc mi do toho dojíždějící Bulíř pořád píchal. Ani nevím, jak jsem to zpracoval, jestli holí, nebo bruslí. Jak už jsem jel sám na bránu, tak jsem si říkal, jestli na to nejít jako Roman Szturc. Chtěl jsem udělat kličku, ale na tom ledě už to bylo těžké, takže od modré čáry jsem věděl, že budu střílet na vyrážečku a vyšlo to.

Kromě tebe byl velkou postavou odvety s Libercem Roman Szturc, dva góly, oba v podstatě stejné. Co říkáš na takový kousek svého kolegy z formace?

No, já jsem mu právě říkal už po prvním gólu, jak je možné, že se mu střelecky nedařilo, když teď doslova vykoupal brankáře. A v zápase se mu to povedlo dvakrát. Byly to krásné góly.

Před prodloužením bylo dost zmatků, někteří ani nevěděli, že se bude hrát tři na tři, vy jste to věděli?

Nikdo si nebyl jistý, protože Liga mistrů v tomhle byla v minulosti trochu odlišná. Přemýšleli jsme, jestli pět na pět, nebo čtyři na čtyři. Nakonec to bylo tři na tři, pro lidi určitě atraktivní.