PREV: Vítkovice čeká třetí bitva, tentokrát na ledě Sparty

Dva zápasy – dvě výhry. Předkolo play off se ale nyní přestěhovalo do Prahy a domácí výhodu má Sparta. Kdo se bude radovat v utkání, které může být také posledním? Třetí zápas předkola Generali Play Off TELH mezi HC Sparta Praha a HC VÍTKOVICE RIDERA se hraje ve čtvrtek 14. března od 19 hodin v pražské O2 Aréně.

HC Sparta PrahaRudá mašina nad propastí, ale ještě stále žije. Modro-bílí blízko postupu, ale zatím ještě ve čtvrtfinále nejsou. Čtvrteční večer napíše velký příběh letošního play off, Vítkovice mohou na pražském ledě dokonat zkázu tradičního rivala a zpečetit svou cestu do čtvrtfinále. Domácí Sparta naopak může velmi rázně učinit přítrž svému tápání v play off a po třech letech zapsat výhru ve vyřazovací části a dát světu zprávu, že její sezona ještě nekončí. Třetí utkání předkola se hraje v O2 Aréně od 19 hodin.

Ostravské bitvy ovládly Vítkovice

Čtvrtečnímu třetímu zápasu předcházely dvě bitvy na ostravském ledě. Vítkovice v nich naplno využily domácího prostředí a po dvou výhrách 2:1 vedou v sérii na tři vítězná utkání 2:0. „Nic ještě není hotovo, toho jsme si plně vědomi. Sice vedeme, ale nyní se hraje na ledě Sparty, která bude mít výhodu domácího prostředí, domácí kulisu v zádech a v hlavě jednoznačně myšlenku, že tohle může být poslední zápas, takže do toho půjdou s maximálním nasazením a po hlavě. Nás čeká hodně těžká práce ze všech úhlů pohledu,“ ví hlavní vítkovický trenér Jakub Petr. Jednou z hlavních úloh Ostravanů bude, ustát provokace soupeře a ochránit svého brankáře. Už druhý zápas série ukázal, jak důrazní a nepříjemní dokážou Pražané být a jak se také soustředí na ataky v brankovišti do zatím ústřední postavy série, brankáře Patrika Bartošáka. Z tohoto pohledu nebude utkání ani snadné pro arbitry, kteří budou mít na starost uhlídat míru agrese na ledě v rozumné a přijatelné normě.

Sparta nad propastí, ale žije

Prý tři roky Sparta nevyhrála zápas play off, naposledy ve finále s Libercem, tedy v dubnu 2016. No a? Na statistiky se v play off nehraje. Za rudými dveřmi s obřím „S“ je kouč Uwe Krupp se svou partou připraven prodloužit sérii, bez ohledu na prognózy, na stavy sérií, na statistiky. Teď jsou oni doma, jediný sezonní úspěch nad ostravským soupeřem zapsali právě tady, takže věří, že zopakují únorový úspěch a vynutí si pokračování série. „Bohužel stejný výsledek, Vítkovice opět vyhrály, i když jsme hráli lépe, než v prvním zápase. Nebudu tady dělat nějaká velká prohlášení, takže děkuji a těšíme se na všechny ve čtvrtek v Praze,“ řekl po úterním utkání klidně a nijak arogantně zkušený sparťanský trenér. Jeho bojovníci to vidí podobně, žádné řeči, ale činy na ledě, na ledě, za kterým bude nyní rudá síla sparťanských fanoušků mít převahu.

generali play off tipsport extraligy

HC Sparta praha – hc vítkovice ridera

čtvrtek 14. 3. 19:00

o2 aréna, praha

Třetí duel Předkola Generali Play Off TELH mezi HC Sparta Praha a HC VÍTKOVICE RIDERA hostí pražská O2 Aréna ve čtvrtek 14. března, v 19:00 hodin. Utkání vysílá přímým přenosem kanál O2 TV SPORT.

HC Sparta Praha - HC VÍTKOVICE RIDERA

2. zápas – 12. 3. 2019

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Sparta Praha 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Stav série: 2:0