PREV: V pátek přijede Hradec Králové, utkání od 17:30 hodin

Proměnit bojovný a snaživý výkon konečně v zisk bodů. Vítkovice v pátek opět hrají na vlastním ledě, tentokrát hostí Hradec Králové, vedený Vladimírem Růžičkou. Zápas 39. kola Tipsport Extraligy mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a Mountfield HK hostí vítkovická OSTRAVAR ARÉNA v pátek 24. ledna od 17:30 hodin. Vstupenky jsou v prodeji buď online v síti Ticketportal.cz nebo v den zápasu také na pokladnách. Cena vstupenky je jednotná – jen 159 Kč.

HC VÍTKOVICE RIDERA – Mountfield HK
Pátek 24. 1., 17:30

Mountfield HK

Třetí čtvrtina základní části Tipsport Extraligy se uzavírá. Vítkovice na svém ledě končí čtyřzápasovou domácí sérii a v páteční podvečer budou hostit Hradec Králové. Další záchranářský boj, bez ohledu na soupeře. Zápas 39. kola Tipsport Extraligy mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a Mountfield HK hostí vítkovická OSTRAVAR ARÉNA v pátek od 17:30 hodin.

Pětiminutový výpadek a bylo po zápase

Vítkovičtí se po úterku museli vzpamatovat z tvrdého direktu, který jim uštědřil Liberec. Po nadějné první třetině, která skončila remízou 1:1 a ve které měli Ostravané nastřelit dvě tyčky a neproměnit šanci před prázdnou bránou, přišel pětiminutový horor, ve kterém Bílí Tygři čtyřmi trefami jednoznačně rozhodli o svém triumfu. Konečný výsledek 3:7 byl jen korekcí debaklu. „Vyseknout těch pět minut, mohl to být vyrovnaný zápas, ale nebyl. Svými oslabeními jsme nabídli Liberci možnost a on ji potrestal. Nespokojenost určitě,“ hodnotil zápas hlavní trenér Vítkovic Mojmír Trličík.

Hradec má nadosah velký triumf

Hradec Králové ve vyrovnaném středu tabulky bojuje o účast v šestce. Od vánočních svátků do poloviny ledna dokázali bodovat ve všech zápasech, prohráli jen jednou, a to v prodloužení s Mladou Boleslaví. Naposledy uspěl proti Zlínu. Mnohem větší důkaz, že trenérský štáb, nedávno doplněný o charismatického Vladimíra Růžičku, funguje a našlapaný kádr dokáže dovést k úspěchům, podal Hradec na mezinárodní scéně. Mountfield má nadosah jeden z největších úspěchů své historie i historie českého hokeje. Play off Ligy mistrů projel takzvaně jako nůž máslem, nečekaně jednoznačně v semifinále vyřadil švédský Djurgaarden a nyní jej od titulu klubového mistra Evropy dělí jediný zápas, sice proti hegemonovi soutěže, švédské Frölundě, nicméně Hradec bude mít ve finálovém zápase 4. února výhodu domácího prostředí, navíc oba týmy se potkaly už v základní části CHL a byly to vyrovnané duely, které skončily ve Švédsku těsnou výhrou Hradce a v Česku těsnou výhrou Frölundy. Z pohledu sestavy mužstva se toho od poslední návštěvy Hradce ve Vítkovicích mnoho nezměnilo, i když něco přece. Kromě toho, že se na východ Čech vrátil z Ostravy Lukáš Vopelka, černo-červený dres od Vánoc obléká další exvítkovický hráč. Štace plzeňského rodáka Jakuba Lva v Brně skončila a vytáhlý útočník se stěhoval právě pod Bílou věž. Jinak je to v kádru Hradce hodně o známých jménech – tradičním lídrem je kapitán Radek Smoleňák, dále Rudolf Červený, Radek Pilař, Petr Koukal, Aleš Jergl nebo Lukáš Cingel v útoku. V obraně pak bourák Richard Nedomlel, Filip Pavlík, Lotyš Oskars Cibulskis, Petr Zámorský či zkušený Tomáš Linhart. V bráně pak kvalitní dvojice Marek Mazanec, Štěpán Lukeš.

Vítkovičtí potřebují bodovat

Není to žádná novinka. Vítkovický boj o záchranu pomalu vstupuje do čtvrté čtvrtiny soutěže a je potřeba každého bodíku, ideálně v kolekci po třech. Bojovat, bojovat, bojovat, to je jediný hnací motor modro-bílých, bez ohledu na soupeře. „Ano, bojovat, bojovat, bojovat, věřit. S ohledem na poslední zápasy je potřeba zlepšit hru v oslabení – ideálně se oslabení úplně vyvarovat, byť víme, že to dost dobře reálné není. Na hru v oslabení jsme se snažili zaměřit a k tomu je samozřejmě potřeba přidat i lepší výkon v zakončení i v obraně. Je toho hodně, ale my bojujeme a chceme konečně vyhrát,“ zmínil trenér Trličík.

HC VÍTKOVICE RIDERA - Mountfield HK

Zápas 39. kola Tipsport Extraligy mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a Mountfield HK hostí vítkovická OSTRAVAR ARÉNA v pátek 24. ledna od 17:30 hodin. Vstupenky jsou v prodeji buď online v síti Ticketportal.cz nebo v den zápasu také na pokladnách. Cena vstupenky je jednotná – jen 159 Kč. Děti do 15 let mají vstupenku za 49 Kč, děti do 120 cm výšky mají vstup zdarma.

Kurz Tipsport
1 10 0 02 2
2,78 1,65 4,20 1,43 2,20

Tipsport Extraliga 2019/2020 – po 38. kole

Poslední vzájemný zápas

26. kolo – 8. 12. 2019

Mountfield HK – HC VÍTKOVICE RIDERA 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky: 47. Dej (Výtisk), 60. R. Veselý (Dej). Rozhodčí: Hejduk, Harnebring – Lučan, Kis. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 4 208. Střely na branku: 37:27

Mountfield HK: Mazanec – Zámorský, Linhart, F. Pavlík, Šalda, Nedomlel, Rosandić, R. Pilař – Vincour, Rákos, Červený – Smoleňák, Cingel, M. Chalupa – Jergl, Koukal, Perret – Klíma, Dragoun, R. Pavlík

HC VÍTKOVICE RIDERA: Mi. Svoboda – Trška, Výtisk, Štencel, Kvasnička, Bodák, Šidlík, Černý – Lakatoš, Roman, Bukarts – P. Zdráhal, Š. Stránský, Schleiss – Mallet, R. Veselý, Dej – Guman, Werbik, Razgals

Výsledky obou týmů v minulém kole

HC VÍTKOVICE RIDERA – Bílí Tygři Liberec 3:7 (1:1, 0:5, 2:1)

Branky: 7. Indrák (Schleiss, R. Černý), 49. Mallet (Dej, Veselý), 57. Bukarts (Roman, Lakatoš) – 10. Hudáček (Birner), 21. Šmíd (Birner), 22. L. Krenželok (Zachar, Jelínek), 24. Hudáček (Birner, Lenc), 25. Birner (Šmíd, Lenc), 32. Musil (Kotvan), 43. Hudáček (Birner, Knot). Rozhodčí: Hejduk, Kika – Kis, Rožánek. Vyloučení: 5:4, navíc Graborenko (LIB) 10 minut osobní trest za hrubost. Využití: 3:0. Diváci: 3 659. Střely na branku: 34:38

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda (od 24. Dolejš) – Výtisk, Trška, Rosandič, Gregorc, L. Kovář, R. Černý, Kvasnička – Bukarts, Roman, Lakatoš – Schleiss, J. Hruška, Indrák – Dej, R. Veselý, Mallet – T. Kubalík, Werbik, Razgals

Mountfield HK – psg berani zlín 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Branky: 24. Jergl (Dragoun, Miškář), 28. R. Pavlík (Rosandič), 36. Šalda (F. Pavlík), 60. Smoleňák (M. Chalupa, Eklund) – 11. Honejsek (Šlahař, Okál), 26. P. Sedláček (Kubiš, Žižka). Rozhodčí: Bejček, A. Jeřábek – Komárek, Rampír. Vyloučení: 0:4. Využití: bez. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 517. Střely na branku: 32:19.

Mountfield HK: Mazanec – Nedomlel, Eklund, Čáp, Cibulskis, F. Pavlík, Šalda, Rosandič – Smoleňák, Cingel, M. Chalupa – Kevin Klíma, Lev, R. Pavlík – Žejdl, Koukal, Perret – Jergl, Dragoun, Miškář

Bilance „last 5“

HC VÍTKOVICE RIDERA:  1 – 0 – 0 – 4

Mountfield HK: 2 – 1 – 1 – 1

(výhry – výhry v PP/SN – porážky v PP/SN – porážky)

Nejlepší hráči obou týmů

HC VÍTKOVICE RIDERA

Nejproduktivnější hráč: 32 bodů – Roberts Bukarts (12+20)
Nejlepší brankář týmu: 91,70% – Miroslav Svoboda

Nejproduktivnější hráč: 26 bodů – Radek Smoleňák (15+11)
Nejlepší brankář týmu: 91,51% – Marek Mazanec

Rok založení: 2013 (přesun klubu z Českých Budějovic)

Bilance Vítkovic venku: 15 – 3 – 2 – 0 – 2 – 8 – 27:40
(zápasy – výhry – výhry PP či TS – remízy – prohry PP či TS – prohry – skóre)

Nejvyšší vítězství Vítkovic doma: 6:2 – 2013/2014, základní část
Nejvyšší vítězství Vítkovic venku: 2:0 – 2016/2017, základní část a 2019/2020, základní část

Nejvyšší prohra Vítkovic doma: 3:6 – 2016/2017, základní část
Nejvyšší prohra Vítkovic venku: 2:5 – 2015/2016, základní část