PREV: Před čtvrtým zápasem – Vítkovice mají situaci ve svých rukou

Série mezi Vítkovicemi a Spartou se po čtvrtečním těsném úspěchu Pražanů na vlastním ledě natáhla i na pátek. Za stavu 2:1 pro Ostravany hostí čtvrté střetnutí předkola Generali Play Off TELH mezi HC Sparta Praha a HC VÍTKOVICE RIDERA pražská O2 Aréna v pátek 15. března od 19 hodin. Utkání vysílá přímým přenosem Česká televize.

HC Sparta PrahaSparta ve čtvrtek odmítly konec sezony a v prvním utkání na vlastním ledě poprvé v sérii porazily vítkovické soky. Stav předkola mezi Ostravany a Pražany je tak nyní 2:1 ve prospěch modro-bílého celku. Jsou to svěřenci trenéra Jakuba Petra, kdo má stále psychickou výhodu na své straně, kdo má před sebou druhý mečbol a kdo může ukončit sérii. Jestli se to podaří, to řekne páteční čtvrtý zápas, který se hraje opět v O2 Aréně a opět v 19 hodin.

Sparta využila výpadků Vítkovic

Ještě ve 44. minutě třetího zápasu vedla Sparta nad Vítkovicemi 4:1. A to po průběhu, kdy Ostravané otevřeli skóre, ale inkasovali vyrovnávací branku půl minuty před koncem první třetiny, ve druhé třetině Pražané dvěma přesilovkovými góly otočili vývoj utkání a smolný gól po zaváhání Patrika Bartošáka ve vítkovické přesilovce přihrál rudým pohodlný tříbrankový náskok. Jenže objektivním faktem zůstává, že to nebyla Sparta, kdo určoval tempo hry. Ostravané svými výpadky dali soupeři šanci, kterou ten beze zbytku využil. Ve chvíli, kdy se modro-bílí zcela zkoncentrovali, měli na dosah obrat v utkání. Snížili na 3:4 a v posledních vteřinách zápasu nastřelili tyč. Sparta urvala první výhru v sérii, těsnou a ne tak jednoznačnou, jak se mohlo zdát. „Čekali jsme, že Sparta nastoupí do zápasu s trošku jiným taktickým záměrem, než ve druhé třetině. Nechtěli jsme ji pustit na začátku do tlaku. Nechci říct, že gól do šatny s námi zamával, ale podle výkonu ve druhé třetině na tom asi něco bude. Byli jsme blízko prodloužení, ale nemůžeme naříkat, že jsme sérii nevyhráli tři nula, protože těch všech devět třetin bylo hodně vyrovnaných,“ poznamenal kouč Vítkovic Jakub Petr.

Pražané chtějí s domácí podporou vrátit sérii do Ostravy

Přehnané oslavy se logicky nekonaly, ale na tvářích hráčů i trenérů Sparty bylo po čtvrtečním úspěchu znát určité zadostiučinění a úleva. Tým trenéra Uwe Kruppa udržel náskok a v pátek před vlastním publikem mohou zabojovat o návrat série do Ostravy do rozhodujícího pátého utkání. „Čeká nás další hodně těžký zápas, v němž bude potřeba stejně skvělý přístup všech hráčů, jaký měli ve čtvrtek. Vítkovice hrají velmi dobře defenzivně a nedají vám mnoho šancí na skórování, navíc jsou nebezpečné dopředu, když umí z mála šancí vytěžit hodně. Také proto jsem za stavu 4:1 neměl pocit, že bychom měli vyhráno,“ uznal trenér Sparty.

Vítkovické odhodlání a sebevědomí rozhodnou

Pozorný fanoušek a divák si jistě výše zmíněného faktu všiml sám. Byly to Vítkovice, kdo svým výpadkem ve druhé třetině a chybkou ve třetí dostal Spartu na koně. Z tohoto pohledu, i z pohledu stavu série je vše jen a jen v rukou modro-bílých. Čtvrtý zápas znamená, že se oba celky střetnou opět spolu a bude záležet na tom, jak velké bude vítkovické odhodlání a sebevědomí. Pokud Ostravané udrží úroveň ze závěru třetího utkání a vědomi si svých kvalit i mírné psychické převahy, mohou Spartu navzdory jejím kvalitám předčít a rozhodnout definitivně o sérii. „Řekli jsme si k zápasu něco, rozebrali jsme jej a naší snahou je poučit se z vývoje třetího zápasu, vyvarovat se chyb. Play off se hraje na to, aby se vyhrálo a postoupilo, takže my v pátek uděláme vše pro to, aby se nám utkání vydařilo,“ připomenul trenér Petr s tím, že samozřejmě návrat bojů do Ostravy nechce připustit.

generali play off tipsport extraligy

HC Sparta praha – hc vítkovice ridera

pátek 15. 3. 19:00

o2 aréna, praha

Čtvrtý duel Předkola Generali Play Off TELH mezi HC Sparta Praha a HC VÍTKOVICE RIDERA hostí pražská O2 Aréna v pátek 15. března od 19:00 hodin. Utkání vysílá přímým přenosem kanál ČT SPORT.

HC Sparta Praha - HC VÍTKOVICE RIDERA

3. zápas – 14. 3. 2019

HC Sparta Praha – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Stav série: 1:2

Branky: 20. Kudrna (Blain, Pech), 25. Klimek (Rousek, Klíma), 30. Jarůšek (Rousek, Tomáš Dvořák), 41. Delisle (Klimek) – 16. Tybor (Trška, O. Roman), 45. Schleiss (Hrabal, Tybor), 54. Kucsera (Dej). Rozhodčí: Pražák, Jeřábek – Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 8 133. Střely na branku: 35:29

HC Sparta Praha: Machovský – Kalina, Blain, Piskáček, Pavelka, Dvořák, Košťálek, Delisle – Smejkal, Sill, Černoch – Klimek, Hlinka, Bukarts – Forman, Pech, Kudrna – Jarůšek, Klima, Rousek

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Mrázek, Trška, Výtisk, D. Krenželok, Šidlík, Hrabal, Černý – Olesz, Lev, Dej – D. Květoň, Roman, Tybor – Szturc, Poletín, Guman – Kucsera, Š. Stránský, Schleiss

2. zápas – 12. 3. 2019

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Sparta Praha 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Stav série: 2:0

Branky: 34. D. Květoň (Roman, Mrázek), 50. D. Květoň (Roman) – 23. Rousek (Klimek, Pavelka). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 7 563. Střely na branku: 19:34

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Hrabal, Trška, Výtisk, Mrázek, Šidlík, D. Krenželok, Černý – Olesz, Lev, Dej – D. Květoň, Roman, Tybor – Szturc, Poletín, Guman – Kucsera, Š. Stránský, Schleiss

HC Sparta Praha: Machovský – Kalina, Blain, Piskáček, Pavelka, Dvořák, Košťálek, Voráček – Smejka. Sill, Černoch – Klimek, Hlinka, Bukarts – Forman, Pech, Jarůšek – Kudrna, Klima, Rousek

1. zápas – 11. 3. 2019

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Sparta Praha 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Stav série: 1:0

Branky: 31. Guman, 53. Tybor (Roman) – 47. Rousek (Košťálek, Blain). Rozhodčí: Hodek, Kika – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 9:9, navíc Výtisk (VIT) a Jarůšek (SPA) oba 10 minut osobní trest za hrubost. Využití: 0:1. Diváci: 5 739. Střely na branku: 25:37

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Hrabal, Trška, Výtisk, Mrázek, Šidlík, D. Krenželok, T. Černý – Olesz, Lev, Dej – D. Květoň, Roman, Tybor – Szturc, Poletín, Guman – Kucsera, Š. Stránský, Schleiss

HC Sparta Praha: Machovský – Kalina, Blain, Piskáček, Pavelka, Dvořák, Košťálek, Voráček – Smejkal, Sill, Černoch – Klimek, Hlinka, Bukarts – Jarůšek, Pech, Kudrna – Beran, Klíma, Rousek