PREV: Pohár začíná, Vítkovice jedou do Zlína

Generali Česká Cup začíná. V prvním kole čeká hokejisty HC VÍTKOVICE RIDERA cesta do Zlína a malé moravské derby s místními Berany.

GENERALI ČESKÁ CUP
PSG BERANI ZLÍN – HC VÍTKOVICE RIDERA
úterý 4. 8., 17:30
ZS Luďka Čajky, Zlín

Hokej je zpátky! Vítkovice se vracejí do soutěžního dění zápasem prvního kola nového poháru Generali Česká Cupu. Jejich prvním soupeřem bude Zlín, na jehož ledě se představí v úterý od 17:30 hodin. Utkání mohou fanoušci sledovat prostřednictvím přenosu na serveru hokejkaTV.

Z tréninkového drilu do zápasu

Vítkovičtí odstartovali přípravu na ledě teprve ve čtvrtek. Makali poctivě i během víkendu a pět dní po startu tréninků mezi mantinely je čeká první zápasová konfrontace. „Na led jsme šli teprve před pár dny, takže zatím jsme se do toho dostávali a na systémové věci se ještě nedostalo. Nicméně to neznamená, že si do Zlína jedeme jen tak zahrát. Od začátku chceme být nastavení tak, že do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát,“ hlásí hlavní trenér Vítkovic Mojmír Trličík.

Zlín unikl hrozbě karantény a těší se na zápasy

Hrozba nákazy koronavirem se nevyhýbá ani hokejovým stadionům. Před dvěma týdny vycházely titulky, že COVID-19 je ve Zlíně. Naštěstí se nejednalo o nákazu přímo v týmu, nýbrž o pozitivní test u jednoho z účastníků místního mládežnického kempu. Tréninkovou halu PSG Arénu tak stačilo vydezinfikovat a A-tým Beranů mohl s klidem odstartovat přípravu na ledě. Do kádru přibyl přes léto jediný nový hráč, je jím juniorský reprezentant a navrátilec z Finska Jiří Suhrada. Odešli Lotyš Freibergs, Francouz Claireaux, Buchta a Popelka. Trenéři Robert Svoboda a Martin Hamrlík jsou s kádrem dle možností smíření, s ohledem na koronavirovou pandemii a jejím dopadem na ekonomiku a fakt, že se z Extraligy nesestupuje, už Berani žádnou posilu nevyhlížejí. Zajímavé je, že k 31. 7. v klubu skončil dosavadní generální manažer Martin Hosták.

Vítkovice zkouší i mladé, sestavu ale namíchají

Mojmír Trličík už zmínil, že svůj tým chce nastavit na cestu touhy po vítězství za všech okolností. Generali Česká Cup berou Ostravané jako ideální příležitost se sehrát, připravit se na Extraligu, ale i zajímavou výzvu: „Je to Pohár, ve kterém chceme dojít co nejdál. Samozřejmě jde o náš první zápas, takže to bude svým způsobem i příprava, ale soutěžní, ve které chceme uspět. Takže od začátku jdeme za tím, že chceme vyhrát.“

Vítkovický tým čítá nyní 27 hráčů v poli a 3 brankáře. Duo Svoboda – Dolejš doplnil pro tréninkové účely i pro jistotu Michal Wanecki, vítkovický odchovanec. V provizorní soupisce pro letní období jsou také šestnáctiletí zadáci Tomáš Machů a René Smolka, s týmem trénuje rovněž obránce Patrik Demel, který v minulé sezoně působil v americké univerzitní NCAA lize. „Máme širší kádr, v něm i mladé hráče. Někteří se do sestavy prostě v tomto zápase nedostanou, což ale nic neznamená. Pojedeme s kompletními čtyřmi útoky a vyváženě namíchanými, takže příležitost dostanou jak mladší, tak zkušenější hráči,“ říká k sestavě trenér Trličík.

Co je Generali Česká Cup?

Pohár Generali České Pojišťovny je letní pohárovou soutěží pro 16 týmů – 14 z Extraligy, doplněných o 2 z Chance ligy. Týmy jsou rozděleny do 4 skupin dle regionálního klíče. Vítkovice jsou ve skupině D s Třincem, Zlínem a Přerovem. Ve skupinách se týmy utkají dvoukolově systémem každý s každým. První dva týmy základních skupin postupují do play off, které se bude hrát na dva zápasy a o postupujícím rozhoduje skóre z dvou utkání. Finále se hraje 15. a 22. září. Vítěz si odnese prémii milion korun.

GENERALI ČESKÁ CUP
ÚTERÝ 4. SRPNA, 17:30