PREV: Generálka na Extraligu? Ve čtvrtek doma proti Olomouci

Přesně týden před startem nového extraligového ročníku odehrají hokejisté Vítkovic poslední přípravné utkání. Jejich soupeřem bude Olomouc. Hraje se ve čtvrtek 10. září od 17:30 hodin v OSTRAVAR ARÉNĚ. Naposledy se hraje v režimu přípravného utkání, to znamená s omezenou kapacitou na maximálně 2 000 diváků (ve čtyřech sektorech po 500 divácích).

HC OlomoucExtraligová sezona se už opravdu blíží. Vítkovice čeká ve čtvrtek, přesně týden před prvním ligovým zápasem, poslední přípravné utkání. Generálka na novou sezonu. Soupeřem modro-bílým bude Olomouc, takže připravenost prověří jeden z účastníků české nejvyšší soutěže. Poslední přípravný zápas Vítkovic před startem sezony 2020/2021 se hraje v OSTRAVAR ARÉNĚ ve čtvrtek 10. září od 17:30 hodin.

Brno nepřijelo, Vítkovičtí se o to více těší na olomouc

Ostravané měli v úterý absolvovat přípravné utkání s Kometou Brno. V den zápasu ovšem jihomoravský klub z preventivních důvodů odřekl účast. Na vině byly horečky zjištěné u dvou členů A-mužstva Komety. Zápas se tak nekonal. O to větší je tak nyní natěšenost Vítkovických na čtvrteční duel. „Nebylo to snadné, najednou chvíli před dopoledním rozbruslením zjistit, že se zápas nekoná, ale taková nastala situace. Tak jsme alespoň více natěšení na čtvrtek, kdy nás v zápase s Olomoucí čeká poslední prověrka před startem Extraligy,“ míní hlavní trenér Vítkovic Mojmír Trličík.

Na Hané remíza 5:5, co nabídne ostravská odveta

Pro oba celky bude čtvrteční zápas druhým vzájemným měřením sil v rámci letošního předzávodního období. Minulou středu hostila Olomouc Vítkovice na svém ledě a výsledkem bylo rozhárané a v určitých momentech z obou stran zbytečně vypjaté utkání, které po šedesáti minutách skončilo 5:5 a oba týmy se raději dohodli na ukončení utkání. Co tedy bude moci nabídnout ostravská odveta? Snad minimálně silnější sestavu Hanáků, které ještě v minulém týdnu dost kosila zranění.

Vítkovice bez některých opor, ale s novou posilou

Jestliže Olomouc by mohla mít k dispozici ve čtvrtek silnější sestavu, než před týdnem, o Vítkovicích se to až tak říct nedá. Teoreticky určitě ne. Ostravané právě na Hané přišli o útočníka Jana Hrušku, jehož zranění v oblasti nohy si vyžádá rekonvalescenci určitě v řádu několika týdnů. O nic moc lépe na tom nejsou ani útočník Zbyněk Irgl s obráncem Jessem Dudasem, také u nich se léčení nohy, respektive zad protáhne na několik týdnů. Vítkovičtí proto nelenili, na zkoušce už je od minulého týdne v defenzivě Michal Barinka a novou posilu do útoku, byť prozatím jen na měsíc, ohlásil vítkovický klub ve středu. Do týmu přichází na výpomoc zkušený karlovarský odchovanec Vojtěch Polák. „Situace je taková, jaká je, bohužel Zbyněk Irgl i Jan Hruška budou mimo delší dobu, takže jsme potřebovali někoho zkušeného do útoku. Vojtěch Polák se má poprvé na tréninku hlásit právě ve čtvrtek ráno a vše směřujeme k tomu, abychom jej mohli nasadit večer v zápase,“ prozrazuje Mojmír Trličík.

INFO: Vstupenky a rezervace pro permanentkáře

Do konce přípravy zůstává v platnosti režim předchozích domácích utkání Vítkovic, to znamená, že permanentkáři si místo online rezervují v síti Ticketportal.cz (v případě technických problémů kontaktujte: lenka.lazarova@hc-vitkovice.cz). Rezervační systém pro permanentkáře je v provozu do dne utkání, tedy úterý do 12:00 hodin. V den utkání ve 12:00 hodin se pak online spouští prodej vstupenek pro nepermanentkáře, cena vstupenky je 100 Kč. Jak permanentkáři, tak nepermanentkáři musejí mít vstupenku, získanou či zakoupenou, buď vytisknutou, případně staženou do mobilního telefonu – jen na jejím základě budou vpuštěni do arény. Aréna je nadále rozdělena do 4 velkých sektorů s vlastními vstupy (viz plánek). Nadále platí povinnost nosit po celou dobu pobytu v hale nasazenu ochranu úst a nosu. Rozestupy ob řadu a sedadlu už není nutné dodržovat.

Předkupní právo mají již od úterý permanentkáři – formou bezplatné rezervace v síti Ticketportal.cz

Rezervační systém pro permanentkáře zde

Vstupenky pro nepermanentkáře půjdou do online prodeje v den utkání od 12:00 hodin, cena vstupenky je 100 Kč. Vstupenky se budou prodávat pouze online v síti Ticketportal.cz

Orientační plán OSTRAVAR ARÉNY pro využití s ohledem na opatření proti šíření COVID-19 – Generali Česká Cup 2020 a přípravná utkání: červeně jsou označeny uzavřené sektory (ZÁKAZ VSTUPU), zeleně jsou označeny otevřené sektory. Každý sektor má vlastní vstup naznačen na obrázku. Přechod mezi jednotlivými sektory je zakázán. Každý sektor má k dispozici vlastní sociální zařízení a rovněž bufet