PREV: Bitva se Spartou pokračuje v úterý, opět na vítkovickém ledě

Druhý den a druhý zápas. Série mezi Vítkovicemi a Spartou pokračuje opět v úterý. Vedení se po pondělní výhře 2:1 ujali domácí Ostravané. Při druhé bitvě budou věřit, že do OSTRAVAR ARÉNY dorazí podstatně více fanoušků, než tomu bylo při úvodním střetnutí. Druhý zápas předkola Generali Play Off TELH mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Sparta Praha se hraje v úterý 12. března od 17:00 hodin ve vítkovické OSTRAVAR ARÉNA.

HC Sparta Praha

Pěkně zostra začala série předkola play off mezi Vítkovicemi a Spartou. Ostravané v pondělním úvodním duelu zvítězili 2:1 a zapsali první výhru. Pokračuje se ale už v úterý, znovu na ostravském ledě a rudé impérium bude chtít vrátit úder. OSTRAVAR ARÉNA, 17:00, to je místo a čas 2. předkola Generali Play Off TELH mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Sparta Praha.

Tuhá bitva, šarvátky a první úspěch Vítkovic

Jak se předpokládalo, hned od prvního zápasu to mezi Ostravany a Pražany na ledě vřelo. První třetina byla spíše opatrnější, nicméně druhou část načal pěstní souboj mezi Výtiskem a Jarůškem a ráz bitvy byl dán. Modro-bílí těžili z domácího prostředí a také z faktu, že na souvislejší tlak či vyložené šance soupeře dokázali reagovat gólově. Poprvé se to podařilo ve 31. minutě mladému Tomáši Gumanovi, který ve svém teprve 4. extraligovém zápase zaznamenal už druhou trefu. Svůj tým osvobodil ze sevření, ujel po křídle a bez okolků prudkou ranou zpoza kruhu propálil Matěje Machovského. Sparta dokázala srovnat ve třetí třetině v přesilové hře, po šťastné teči Tomáše Rouska, kterou Patrik Bartošák nešťastně vyrazil nad a za sebe do brány. Vítkovičtí přesto strhli vedení opět na svou stranu, v 53. minutě Bartošák vychytal nájezd Kudrny a z následného protiútoku domácí udeřili. Ondřej Roman svou střelou Machovského úplně dezorientoval a Radoslav Tybor už mohl celkem pohodlně dorazit bekhendem. Výsledek 2:1 ubránili domácí i navzdory závěrečnému tlaku rudých, spojenému s přesilovou hrou.

Modro-bílí mají první korálek, ale víc to neznamená

Jak bývá obvyklé v play off, Vítkovičtí po pondělním vítězství rychle zmizeli v útrobách své kabiny. Mají první úspěch na kontě, ale k celkové spokojenosti v této sérii jim chybí přidat ještě dva. A podle toho také modro-bílí momentálně fungují. „V první třetině opatrný hokej, týmy nechtěly udělat chybu a defenziva dominovala. My víme, že styl, který chce Sparta předvádět, má obrovský rozvoj od začátku sezony až dodnes. Víme, že máme navléknutý první korálek, ale současně víme, že to bude ještě strašně těžké. Takže pokračujeme. Nálada v týmu je dobrá, bojovná, je potřeba dál pracovat, přetavit nadšení do výkonu a zopakovat vítězný výkon, k čemuž samozřejmě patří i lepší hra na ofenzivní straně a především v přesilovkách,“ velí kouč Vítkovic Jakub Petr.

Sparta neodehrála špatný zápas

Pražané sice navázali na svou černou sérii na ostravském ledě a téměř už tři roky zde neuspěli, nicméně v prvním utkání si vedli velice zdatně. Kouč Uwe Krupp, ověnčený mimo jiné Stanley Cupem, k výkonu svého týmu řek: „Oba týmy hrály od začátku zodpovědnou hru. Měli jsme několik dobrých šancí, brejky se nám dařily, ale ani jednu z příležitostí jsme nedokázali využít. Hráli jsme dobrý hokej, nemůžu být nespokojený s hrou, kterou jsme předvedli, ale do druhého utkání musíme být hladovější v předbrankovém prostoru.“

Ostravo, budeš tentokrát hokejová?

Společným zklamáním všech aktérů pondělního úvodního zápasu ale byla slabší návštěva. Klasický souboj Vítkovic se Spartou, navíc v play off – oběma týmům jde o vše – si zaslouží určitě plnou halu, ne kulisu ani ne 6 tisíc diváků. Na druhé straně ti, kteří dorazili, ukázali svou věrnost a byli hnacím motorem hlavně pro domácí, nicméně všichni, především modro-bílí, věří, že v úterý na druhém zápase už bude hlediště mnohem solidněji zaplněno. „Já se ptám, Ostravo, kde jsi byla? Je to finální fáze sezony, atraktivní souboj a ti kluci, kteří na ledě bojují v modro-bílém dresu, si zaslouží podporu plné haly. Bojujeme za Ostravu, za náš region. A tímto bych chtěl všechny pozvat na úterní zápas do haly,“ vzkázal hlavní vítkovický trenér těm, kteří v pondělí zůstali doma. V úterý – v den druhého zápasu – v 11:00 hodin zbývalo v prodeji více než 3 000 vstupenek.

generali play off tipsport extraligy

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Sparta praha

úterý 12. 3. 17:00

ostravar aréna

Druhý duel Předkola Generali Play Off TELH mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Sparta Praha hostí vítkovická OSTRAVAR ARÉNA v úterý 12. března, ve 17:00 hodin. Utkání vysílá přímým přenosem kanál O2 TV SPORT. Vstupenky v prodeji v síti Ticketportal.  Na pokladně Arény jsou vstupenky v prodeji vždy v den utkání od 9:00 hodin.

HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Sparta Praha

1. zápas – 11. 3. 2019

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Sparta Praha 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Stav série: 1:0

Branky: 31. Guman, 53. Tybor (Roman) – 47. Rousek (Košťálek, Blain). Rozhodčí: Hodek, Kika – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 9:9, navíc Výtisk (VIT) a Jarůšek (SPA) oba 10 minut osobní trest za hrubost. Využití: 0:1. Diváci: 5 739. Střely na branku: 25:37

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Hrabal, Trška, Výtisk, Mrázek, Šidlík, D. Krenželok, T. Černý – Olesz, Lev, Dej – D. Květoň, Roman, Tybor – Szturc, Poletín, Guman – Kucsera, Š. Stránský, Schleiss

HC Sparta Praha: Machovský – Kalina, Blain, Piskáček, Pavelka, Dvořák, Košťálek, Voráček – Smejkal, Sill, Černoch – Klimek, Hlinka, Bukarts – Jarůšek, Pech, Kudrna – Beran, Klíma, Rousek