Poučíme se z chyb a snad to ve čtvrtek urveme, věří Patrik Bartošák

V prvním čtvrtfinále kryl úspěšně snad až neuvěřitelných čtyřicet jedna střel Třince. Patrik Bartošák se jednoznačně zasloužil o to, že výhra Ocelářů v úvodním utkání série nad Vítkovicemi nebyla výsledkově nijak výrazná. Ale hraje se na vítězství, to první mají Slezané, ostravský gólman věří, že druhý zápas může patřit modro-bílým barvám.

HC Vítkovice RideraPrvní zápas urval Třinec, ty jsi ze čtyřiačtyřiceti střel inkasoval třikrát. Jaké to byly góly?

První byl trošku moje chyba – zůstal jsem tam na tyčce a vyrazil puk jen před sebe. Oni tím, že mají výborný tlak do brány, tak to tam Adamský jen pohodlně doplácl. Další dva góly, co říct? Extraligový top střelec to vždy dostal na one-timer a pověsil mi to tam. Druhý gól si trochu vyčítám, protože jsem tam asi zůstal trochu níž, ale jak on to dostane na one-timer, tak se to těžko chytá.

Růžička je top střelec, ale ty jsi zase top extraligový gólman, dá se proti němu v dalších zápasech dělat více?

Musím se z toho poučit. Trochu více si vyjíždět, zmenšovat úhel a když si na něj dám pozor, můžu si to pohlídat do dalších zápasů.

Oceláři si značně zastříleli. Pochytal jsi jednačtyřicet střel. Je to lepší pro tebe osobně, než být například v pozici Šimona Hrubce, na kterého jdou střely jen sporadicky, přitom pustil jen o jeden gól méně, než ty?

Vždy je lepší, když je těch střel více, ale přiznám, že ve druhé třetině jsem už trochu tavil nohy, takže v té chvíli jsem si trochu přál, aby se chvíli hrálo na druhé straně. Ale vždycky je pro gólmana obecně lepší, když je v permanenci. Když střely na něj lítají a když je v tempu. Je to přesně o tom, Šimon měl pár zákroků, pak dostal trochu smolný gól odrazem o bránícího hráče. Měl to těžké.

Ve čtvrtek nový zápas. Bude ten zápas jiný?

Já doufám, že ano, hlavně, aby byl jiný výsledkově, myslím tím příznivý pro nás. Doufám, že sérii alespoň vyrovnáme a pojedeme do Ostravy za stavu jedna jedna. Určitě si sedneme, ukážeme si něco na videu, poučíme se z chyb a ve čtvrtek to urveme.