Posledním švýcarským soupeřem bude Ambri-Piotta

Vítkovické herní soustředění ve Švýcarsku se uzavírá. V sobotu se Ostravané postaví svému poslednímu soupeři. Na ledě Eishalle v Sursee vyzvou HC Ambri-Piotta od 16 hodin.

Závěr Lehner Cupu patří z vítkovického pohledu sobotnímu duelu s HC Ambri-Piotta. Než se Ostravané vydají na více než tisícikilometrovou cestu zpět domů, určitě by rádi potvrdili dobré výkony druhou výhrou v zemi helvétského kříže.

Výkonnostně na tom modro-bílí zatím vypadají dobře. Škoda jen těsných výsledků. Vítkovice vyhrály v prvním utkání, když přehrály Davos, proti Rapperswil to byla trochu jiná káva a i když byl soupeř chvílemi znatelně lepší, dokázali svěřenci trenéra Jakuba Petra bojovat o výsledek po srovnání z 0:2 na 2:2 až do konce. Ve čtvrtek změřili síly s papírově nejsilnějším soupeřem, kterým byl loňský vicemistr a letošní asi největší kandidát na švýcarský titul EV Zug. V tomto duelu to bylo ještě vyrovnanější, Vítkovice jako první otevřely skóre, Zug otočil dvěma góly ve druhé třetině, aby český celek srovnal na 2:2 v úvodu třetí periody. Jazýčkem na vahách byl ale legionář a nová letní posila Zugu, explzeňský forvard Jan Kovář, který vítězným gólem rozhodl přece jen o triumfu Zugu, byť Vítkovice podaly herně povedený výkon a v rovnovážném stavu se EVZ vyrovnali.

S jakým taktickým plánem na Ambri-Piottu?

Od druhé třetiny zápasu s Zugem hráli vítkovičtí dle slíbeného plánu jen na tři útočné formace a rychlostně se kvalitnímu soupeři vyrovnali. Otázkou bude, zda se trenéři ke stejnému plánu přikloní i v sobotu proti Ambri, nebo zda budou hrát na čtyři kompletní útoky. I přes zranění Jozefa Baláže na to reálně široký kádr mají.

Po Barysu Nur-Sultan na Vítkovice

Celek z italského kantonu Švýcarska Ambri-Piotta má pořádně nabitý víkendový program. Páteční večer patřil souboji s kazašským zástupcem KHL Barysem Nur-Sultan, bývalou Astanou. Kazaši zvítězili 4:1. Jednalo se o třetí přípravný duel HCAP letos v létě. V úvodním zápase zvítězil Ambri nad Ticino Rocket 8:1 a rozdílem třídy po výsledku 7:3 přehrál v Biasce i EHC Olten. Jenže oba soupeři jsou z nižších soutěží, na konfrontaci s minimálně sobě rovným čekali hráči HCAP až do pátku. Tým vedený trenérem Lucou Ceredou v minulé sezoně skončil v základní části na 5. místě. Tifosi švýcarského týmu z italského prostředí věří, že nešlo o jediný záchvěv úspěchu. Ambri má zajímavou soupisku. Jedničkou v bráně by mohl být Benjamin Conz, ale má zdatné kolegy, například českého Dominika Hrachovinu, který sbíral mistrovské tituly v dresu finské Tappary Tampere téměř jako na běžícím pásu. Do týmu přestoupil v minulé sezoně i Jiří Novotný z Plzně. Dalšími známými jmény jsou například Robert Sabolič, Slovinec s bohatými zkušenostmi. Nebo naopak kanadsko-italský miláček svého týmu Nick Plastino. Zajímavou zbraní proti soupeřům může být pro Ambri-Piottu i fakt, že má nezvykle mnoho praváků v mužstvu, hned 14 hráčů v poli drží hokejku na pravou stranu.

11. 8. 2019

HC Davos – HC VÍTKOVICE RIDERA 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky: 41. Hischier (M. Wieser, S. Guerra) – 7. Bukarts (Roman), 36. Š. Stránský (Kvasnička), 51. Zdráhal (Š. Stránský), 60. Lakatoš (Š. Stránský). Rozhodčí: Wiegand, Ströbel – Progin, Wolf. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:3. Diváci: 813. Střely na branku: X:X

HC Davos: S. Aeschlimann (od 30. van Pottelberghe) – Jung, Kienzle, Paschoud, Guerra, Stoop, Barandun, Heinen, Buchli – Eggenberger, Bader, M. Wieser – Meyer, Baumgartner, Kessler – Herzog, M. Aeschlimann, Hischier – D. Wieser, Frehner

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – D. Krenželok, Gregorc, Výtisk, Kvasnička, Šidlík, Trška, T. Černý – Schleiss, Roman, Bukarts – Lakatoš, Š. Stránský, Zdráhal – Dej, E. Němec, Guman – Kurovský, Werbik, Fridrich

13. 8. 2019

SC Rapperswil-Jona Lakers – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:2 (0:0, 3:2, 1:0)

Branky: 21. Profico (Clark), 25. Hüsler, 36. Clark (Egli, Gähler), 60. Mosimann – 27. Guman (Werbik, Kvasnička), 35. Zdráhal (Kurovský). Rozhodčí: Wiegand, Fluri – Ambrosetti, Cattaneo. Vyloučení: 3:6, navíc Trška (VIT) 10 minut osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 561.
Střely na branku: X:X

SC Rapperswil-Jona Lakers: Bader – Profico, Gähler, F. Randegger, Egli, Dufner, Vukovic, Maier, Hächler – Schweri, Červenka, Clark – Spiller, Rowe, Hüsler – Hollenstein, Dünner, Loosli – Casutt, Schlagenhauf, Mosimann

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda –  Gregorc, T. Černý, Trška, Bodák, Výtisk, Kvasnička, D. Krenželok – Schleiss, Roman, Bukarts – Kurovský, Š. Stránský, Zdráhal – E. Němec, Werbik, Guman – Žiak, Baláž, Toman – Fridrich

15. 8. 2019

EV Zug – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Branky: 21. Hofmann (J. Kovář), 34. Martschini (Senteler, Alatalo), 54. J. Kovář (Zryd) – 19. Zdráhal (Kvasnička), 43. Š. Stránský (Zdráhal). Rozhodčí: Lemelin, Müller – Kovacs, Obwegeser. Vyloučení: 4:12, navíc Diaz (EVZ) 10 minut + do konce utkání za nesportovní chování a Lakatoš (VIT) dvakrát 10 minut osobní trest, dále Morant a Zgraggen (oba EVZ) 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Využití: 1:0. Diváci: 1 115. Střely na branku: X:X

EV Zug: Hollenstein – Alatalo, Diaz, Zgraggen, Morant, Schlumpf – Schnyder, Albrecht, Hofmann – Bachofner, Senteler, Martschini – Wüthrich, Zhender, Simion – Stadler, Leuenberger, J. Kovář – Klinberg, Zryd, Thorell

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – Gregorc, D. Krenželok, Trška, T. Černý, Výtisk, Kvasnička, Bodák – Schleiss, E. Němec, Bukarts – Lakatoš, Š. Stránský, Zdráhal – Kurovský, Werbik, Guman – Fridrich, Toman, Žiak