Podařilo se! Obránce Dallasu Roman Polák se dohodl s Vítkovicemi

Obránce Roman Polák je jednou nohou ve Vítkovicích. Čtyřiatřicetiletý ostravský rodák má stále platnou smlouvu v týmu NHL Dallas Stars, s vítkovickým klubem se ale již závazně dohodl, že po skončení smlouvy v zámoří podepíše víceletý kontrakt s ostravským celkem.

HC VÍTKOVICE RIDERA svolal na pondělní odpoledne mimořádnou tiskovou konferenci. Na půdě Sanatorií Klimkovice představil sportovní ředitel Roman Šimíček dohodu, na jejímž základě se do Vítkovic z NHL vrátí obránce Roman Polák.

„O návrat Romana Poláka jsme usilovali po celou dobu od skončení minulé sezony. Byli jsme s ním v pravidelném kontaktu, ať už šlo o mě, majitele Aleše Pavlíka, nebo trenéry A-mužstva. V klubu mezi námi byla jednoznačná shoda, že hráče Romanových kvalit a zkušeností musíme jednoznačně získat a mám velikou radost, že se nám to podařilo. A věřím, že naše povedené snažení bohatě ocení především naši vítkovičtí fandové,“ těší sportovního ředitele HC VÍTKOVICE RIDERA Romana Šimíčka.

Vzhledem k tomu, že sezona 2019/2020 kanadsko-americké NHL ještě není dohraná, ani definitivně ukončená, Roman Polák nadále zůstává hráčem Dallasu Stars. „Roman je pořád hráčem Dallasu, takže s námi prozatím nemohl podepsat hráčskou smlouvu. Dohodli jsme se ovšem, že po splnění všech povinností, které Romanovi vyplývají z jeho dosud platného kontraktu v NHL, se stane hráčem Vítkovic. A mám velikou radost, že můžu oznámit, že jsme se dohodli na dlouhodobém kontraktu,“ kvituje s velkým povděkem Šimíček.

Z výše uvedeného je tedy jasné, že Roman Polák musí uzavřít své angažmá v NHL. Po jejím konci se ale oficiálně stane hráčem Vítkovic a nehrozí tedy, že by v rámci Česka či zbytku světa působil v soutěžním ročníku 2020/2021 v jiném klubu.

Čtyřiatřicetiletý obránce Roman Polák je ostravským rodákem, odchovancem Poruby. Má ovšem bohaté zkušenosti s vítkovickým modro-bílým dresem. Do Vítkovic se přesunul v juniorském věku a sezonu 2005/2006 odehrál v extraligovém A-mužstvu. Poté se přesunul do NHL, kde s výjimkou částečné výluky soutěže v sezoně 2012/2013, působí dosud. Zmíněnou část sezony 2012/2013 – výluku – strávil rovněž ve Vítkovicích. Je silovým, bojovným typem beka. V české nejvyšší soutěži odehrál dosud 65 zápasů, zapsal v nich 9 bodů za 2 góly a 7 asistencí. Ovšem v NHL má k datu přerušení soutěže kvůli koronaviru 877 odehraných zápasů, v nich posbíral 144 bodů za 25 gólů a 119 asistencí. Sluší se dodat, že kromě Dallasu bojoval v NHL ještě za barvy St. Louis Blues, Toronta Maple Leafs a také San Jose Sharks, se kterým byl v roce 2016 velice blízko zisku Stanley Cupu, ve finále bohužel San Jose padli s Pittsburghem. Vzhledem ke svým výkonům také reprezentoval Česko, celkem ve 22 zápasech, na svou premiérovou reprezentační branku ještě sice stále čeká, ale i tak byl vždy velice platným pilířem zadních řad reprezentačního mužstva.

Klíčovou roli bude po svém přesunu z Dallasu hrát i ve Vítkovicích. „Poly je profík v každém slova smyslu. Má obrovské zkušenosti a obrovské kvality. Počítáme s tím, že bude cenným článkem nejen na ledě, ale také v kabině a je jasné, že se stane velkou osobností našeho aktuálního týmu, ostravského sportu i celkově Extraligy,“ míní Roman Šimíček.

Pro Vítkovice je návrat Romana Poláka další velkou posilou někdejšího hráče. V průběhu května 2020 se do Vítkovic vrátili útočníci Lukáš Krenželok (z Liberce) a Zbyněk Irgl (z Olomouce) – v obou případech se jedná o velice kvalitní hráče se obrovskými zkušenostmi a především osobním vztahem k vítkovickému klubu i Ostravě jako takové.

Vítkovice odprezentovaly dohodu s Romanem Polákem v Sanatoriích Klimkovice, kde se sportovní ředitel klubu Roman Šimíček momentálně zotavuje po výměně kyčelního kloubu. „Je na místě srdečně poděkovat Sanatoriím Klimkovice za součinnost a ochotu, díky které jsme tuto tiskovou konferenci mohli realizovat. Sám za sebe musím říct, že tady vše probíhá výborně a i když jsem zde na rehabilitačním pobytu, můžu i odsud pracovat a řešit věci, týkající se chodu klubu.“