Po víkendu rovnou do tvrdé práce! V pondělí startuje letní příprava

Letní příprava je tady! A-mužstvo Vítkovic se v pondělí 10. května poprvé sejde ke společnému tréninku, startuje tím cyklus několikatýdenní dřiny, kterou hráči zúročí v dlouhé a náročné sezoně. Jaká suchá část letní přípravy bude nastínil hlavní kouč týmu Miloš Holaň.

V pondělí se váš tým poprvé sejde ke společnému tréninku. Prozraďte, jaký bude program a náplň prvního dne.

Začínáme klasicky, tedy testy. Od vážení, měření tuku a samozřejmě fyzické testy, ať máme přesné informace o tom, jak na tom kdo je.

Na tréninku budete mít k dispozici všechny hráče, které máte aktuálně v kádru?

Chtěli jsme, aby na první den přijeli všichni, tedy i ti, co mají naplánovanou individuální letní přípravu. Už jenom proto, aby se všichni poznali. A po absolvování testů už každý nastoupí do přípravy podle toho, jak mají uvedeno ve smlouvách. Několik hráčů má individuální plány, ale to je jen pár hráčů, pár výjimek. Samozřejmě chybět budou ti, kteří jsou na reprezentačních srazech.

První den je jedinou příležitostí, kdy se mužstvo sejde v rámci suché přípravy téměř kompletní?

Další velkou akcí, na které chceme, aby se sešel celý tým, je soustředění, které se uskuteční zhruba uprostřed letní přípravy.

Například Rostislav Marosz se už vyjádřil, že na prvním tréninku se hlásit bude, ale regulérní příprava mu začne až později, bude jedinou takovouto výjimkou?

Třeba právě Rosťa Marosz skončil sezonu nedávno, takže má odložený začátek přípravy, aby stihl odpočinout, zregenerovat. Patrik Koch je momentálně se slovenskou reprezentací, takže taky na úvod nebude a bude mít přizpůsobený plán. Takže počet hráčů na trénincích se bude pohybovat, ale základ mužstva tady bude,“

Jak budou vypadat samotné tréninky? Máte v plánu pozvolný začátek s navyšováním zátěže, nebo jdete rovnou do těžké fáze?

Začneme tak, nebudu říkat zhurta, ale hráči měli dva týdny na to, aby se na přípravu nachystali. A vše nám ukážou vstupní testy v prvním dni. Ty prozradí, jak jsou na tom hráči fyzicky, v síle, ve vytrvalosti, v odrazové síle. A podle toho se pak tréninkový plán bude upravovat. Těm, kteří testy budou mít horší, se nastaví specifické plány.

Jak je na tom mužstvo z pohledu zdravotního stavu?

Někteří hráči samozřejmě po sezoně doléčovali některé problémy, ale času bylo dostatek a nemáme informace o tom, že by se někomu něco přihodilo, takže věřím, že hráči přijdou v plné polní a zdravotně v pořádku.“

Tradičně se do letní přípravy zapojují i hráči na rozhraní juniorské a seniorské kategorie. Zapojíte do suchých tréninků také mladé hráče?

Chceme dát prostor mladým, hlavně vidět, jak pracují a jak se dokážou adaptovat na dospělou letní přípravu s chlapy, protože pro některé to bude vůbec poprvé, co zažijí takové přípravu. Takže máme pár kluků, na doporučení trenérů juniorky, které zapojíme a vyzkoušíme.

Tentokrát vítkovický tým do přípravy povedete vy, jaký styl vyznáváte? Ruský s těžkou dřinou, nebo méně drilování a více lehké atletiky? Jak bude příprava vlastně vypadat?

Já bych neřekl, že přípravu povedu já. Máme tady kondičního trenéra Igora Horyla, který je ve Vítkovicích jedenáct let a já věřím, že přípravu dělá dobře. Samozřejmě jsme se pobavili, rozebrali si tréninky a plán a věřím, že máme nachystanou kvalitní přípravu. Přece jen, doba se posouvá, hokej se posouvá, jsou nové poznatky, nové věci. I v tomto směru si nechám poradit, i když jsem sám měl své tréninkové plány. Igor s tím má velké zkušenosti, takže po konzultaci i s kolegy máme svůj plán, který chceme splnit a tomu podřídíme všechno.“