Po týdnu tréninků už se těším na zápas, vypráví Radoslav Tybor

Brzy sedmadvacetiletý útočník Radoslav Tybor už absolvoval první tréninky ve svém novém působišti a v úterý podle všech předpokladů bude bojovat za Vítkovice v odvetě Ligy mistrů proti Liberci. „Všichni kolem mně mi Vítkovice doporučovali, takže jsem neviděl důvod, proč sem nejít,“ říká.

Radoslave, vítej v Ostravě a ve Vítkovicích, kdy ses k týmu připojil?

Děkuji. Jakmile se tým vrátil z Liberce po prvním zápase play off Ligy mistrů. Už od středy trénuji s týmem.

Jsi tedy po týdnu tréninků přípraven nastoupit v úterní odvetě osmifinále CHL?

Pokud vím, tak se všechno mělo administrativně vyřešit, takže už v úterý nastoupím. Už se nemůžu dočkat. Byla přestávka, dlouho jsem nehrál a na ten zápas se tak těším i já.

V play off Ligy mistrů hrají Vítkovice s Libercem. Jsou to pro tebe určité dvě mouchy jednou ranou, když v prvním zápase okusíš i kvalitu současných extraligových soupeřů?

Ano, v této sezoně jsem ještě českou extraligu nehrál. Samozřejmě hrát s nějakým švédským, nebo finským týmem by znamenalo asi větší motivaci, ale tak hraje se o postup, je to play off, takže je jasné, že uděláme vše pro to, abychom vyhráli.

Do kontaktu s Vítkovicemi ses dostal už dříve, před několika týdny jsi také podepsal smlouvu, ale k týmu ses připojil až nyní, až po vypršení kontraktu v Trenčíně. Můžeš trošku detailněji popsat svou cestu do ostravského klubu?

Po sezoně mi skončila v Třinci smlouva, a i když jsme se domlouvali na určitých možnostech pokračování, tak to nakonec nevyšlo. Já jsem nějaké nabídky měl, ale s agentem jsme se domluvili, že počkáme měsíc, nebo dva. Takže jsem podepsal v Trenčíně, za což chci Trenčínu poděkovat ještě jednou, že mi tam vyšli vstříc. Sezonu jsem začal v Dukle. Tři, možná čtyři týdny zpět mi agent volal, že má pro mě nabídku z Vítkovic a dohodli jsme se velice rychle. Jsem rád, že jsem podepsal a že jsem tady.

Informoval ses na Vítkovice u známých nebo těch, kteří klub a tým znají?

Určitě. Volal mi Jakub Petr – manažer a trenér. Mluvili jsme spolu asi patnáct minut po telefonu, řekl mi, jak to tu chodí a všechno. Taky tady znám pár kluků, ať už je to Ivan Baranka, nebo Majky Vandas. I s nimi jsem to probral a všichni mi Vítkovice jen doporučovali. Neviděl jsem důvod, proč sem nejít.

Čeští fandové tě budou znát především z dresu Pardubic, kde jsi zažil velice úspěšné období a sám jsi sbíral hodně bodů. Myslíš, že něco podobného můžeš předvést i tady ve Vítkovicích?

Věřím, že toho schopný jsem a doufám, že ty body, které jsem dělal v Pardubicích, můžu dělat i tady. Minulá sezona nebyla podle mých představ, ale zase tam byla nějaká zranění. Tuhle sezonu se cítím dobře, cítil jsem se dobře na ledě v Trenčíně a jen doufám, že v těch výkonech budu pokračovat i tady.

A jak ses během týdne tréninků cítil na ledě v Ostravě?

Samozřejmě jsou to zatím jen tréninky, ale bylo to dobré. Jsou tady super kluci, všichni mě mezi sebe okamžitě vzali, takže nemám problém.