Po juniorech jdou do boje o Ostrava Cup dorostenci

Sice bez polské reprezentace, ale zato se silným juniorským výběrem Poruby. Týden po juniorské kategorii rozehrají Ostrava Cup dorostenci. Čtyři týmy ve dvou dnech svedou bitvu o cenný pohár přípravného období. Domácí Vítkovice čeká dvojité derby.

Ostrava Cup 2019 – tentokrát v dorosteneckém vydání. Čtyři celky v boji o cennou trofej přípravného období. Turnaj, jehož významnými partnery jsou statutární město Ostrava a Moravskoslezský kraj, sice na poslední chvíli přišel o druhého mezinárodního účastník – polská reprezentace do 18 let se nečekaně jen pár dní před startem odhlásila – nicméně i tak bude konkurence kvalitní. HC VÍTKOVICE RIDERA, pořadatel turnaje, sehnal za Poláky zajímavou náhradu. Jsou jí hokejisté HC RT TORAX Poruba, partnerský klub HC VÍTKOVICE RIDERA. ale nikoli dorostenci, ale starší – junioři, účastníci české juniorské extraligy.

Soutěž bude zajímavá. Kromě domácích Vítkovic a již zmíněné Poruby do bojů zasáhnou ještě Oceláři z Třince a slovenský HKM Zvolen. Kdo zvedne pohár Ostrava Cup 2019 nad hlavu? To je ve hvězdách. Papírové předpoklady by mohly favorizovat starší juniory Poruby, ale dorostenci Vítkovic a Třince patří ve své kategorii k nejlepším. Vítkovičtí dokonce před časem porazili stejně staré hráče slavného CSKA Moskva a rozstříleli Švédy z Malmö 11:0. To vše na President Cupu v Třinci, kde naopak domácí zase porazili rivaly z Ostravy. A co HKM Zvolen? Nevyzpytatelný, protože není mezi českými soupeři tolik známý.

Turnaj se rozehraje v pátek 23. srpna ráno v Multifunkční hale. Na programu je nejprve základní část, ve které se potká každý s každým. Na základě následné tabulky pak budou určeny dvojice o konečné umístění – o 3. místo a finále, které se budou hrát v sobotu 24. srpna odpoledne. Vstup na všechna utkání je zdarma.