Po extraligovém derby si to v pondělí v Třinci rozdají i Staré gardy

Stejně jako v lednu, také nyní bude po extraligovém derby následovat souboj bývalých hráčů Vítkovic a Třince. Tentokrát se ale bude hrát na slezské půdě. Derby starých gard Vítkovic a Třince se hraje ve Werk aréně v pondělí 28. prosince hned po skončení extraligového duelu.

Fanoušci Vítkovic a Třince se mají opět na co těšit. Pondělí 28. prosince jim nabídne hned dvojitou porci derby hokeje. Od 17 hodin si to na ledě Werk arény rozdají extraligové mančafty HC Oceláři Třinec a HC VÍTKOVICE STEEL a hned po skončení zápasu na led vyjedou staré gardy obou klubů a zavzpomínají na doby, kdy dnes už vysloužilí hráči nesli extraligové prapory obou moravskoslezských rivalů.

Vítkovičtí fandové se mohou na derby starých gard těšit dvojnásob, protože hokejisté staré gardy Vítkovic budou zhruba od druhé třetiny extraligového duelu přímo v kotli hostů, a tak bude možné získat cenný autogram někdejších vítkovických hrdinů.

A kdo vlastně oblékne modro-bílý dres Vítkovic v derby starých gard? Tradiční jména ostravského hokeje 90. let. Mimo jiné například Lumír Kotala, Petr Fabián, Petr Folta, Aleš Bádal, Petr Holubář, Aleš Tomáček, Daniel Kysela, ale také nováčci, kteří už mohou za starou gardu nastoupit – David Moravec, Pavel Šebesta či Luděk Krayzel. Ostravany mrzí neúčast Martina Smetáka a Pavla Zdráhala, kteří budou chybět pro drobné zdravotní problémy.

První střetnutí v lednu 2015 ovládli hokejisté Vítkovic. Třinec nyní na svém ledě chce rivalovi vrátit porážku, tomu odpovídá i posílení týmu. V dresu Ocelářů nebudou jen tradiční odchovanci v čele s Miroslavem Jůvou, ale v sestavě by měli figurovat i Václav Varaďa, Jan Peterek, Petr Zajonc, Jozef Daňo, Lubomír Sekeráš či Roman Kontšek.

„Už podle avizovaných sestav je jasné, že zápas bude mít vysokou kvalitu. My jen doufáme, že i na nás zůstanou fanoušci a že si zápas pořádně užijí, stejně jako my. Víme, že obhajoba našeho vítězství z Ostravy bude těžká, ale chceme uspět i v Třinci,“ usmívá se Miroslav Dětský, hráč a zároveň administrativní postava staré gardy Vítkovic.

Vstup na utkání starých gard Vítkovic a Třince bude zcela zdarma, z bezpečnostního hlediska je jen nutné po extraligovém derby vyklidit kompletně halu, následně pak budou fanoušci do arény opět vpuštěni a budou moci sledovat zápas starých gard, který začne krátce po skončení extraligového duelu.

HCŽ Old Boys Třinec – Stará Garda Vítkovice

Werk aréna, Třinec

Pondělí 28. 12. (po skončení extraligového derby)