Petr Punčochář věří v brzký návrat do zápasů. Možná už v Brně

Během probíhající reprezentační přestávky by se vítkovická marodka mohla začít zužovat. Minimálně obránce Petr Punčochář už hlásí den ode dne zlepšení svých problémů a už dokonce vyhlíží návrat do extraligových bojů.

 

Mohl bys shrnout, co a kdy se ti přihodilo, že jsi už delší dobu mimo hru?

 

Já jsem měl už v podstatě od přípravného období, od léta, problémy s kolenem. Cítil jsem, že to není ono a ta bolest se zvětšovala, až to došlo do takové fáze, že v zápase na Spartě jsem cítil, že už to prostě nejde a musel jsem si dát vynucenou pauzu.

 

Měly ty problémy nějakou mechanickou příčinu, nějaký střet v přípravě nebo něco podobného?

 

Nejsem si toho vědom. Doktor mi říkal, že se to mohlo stát v podstatě kdykoli, třeba i při dřepech v posilovně a ani jsem o tom nemusel vědět. Prostě ten meniskus prasknul a bylo to.

 

Byl potřeba nějaký operativní zákrok?

 

Byl jsem v nemocnici na Fifejdách u našeho lékaře, u Dana Gavlíčka, na artroskopii menisku. Pak jsem měl chvíli klid, chodil jsem o berlích, ale teď už je to víceméně v pořádku.

 

Jak to vypadá s tvým zdravotním stavem v současnosti?

 

V současné době už pátým dnem trénuju na ledě. Zatím sice jen individuálně s naším kondičním trenérem Igorem Horylem. Pocity jsou ale takové, že koleno drží a že to vypadá nadějně.

 

Cítíš to koleno, pociťuješ omezení v pohybu?

 

Momentálně ani ne. Trénuju na ledě, zatím jsem sice do toho nešel stoprocentně naplno, ale necítím žádnou bolest. Myslím, že to bude v pořádku. Od soboty budu trénovat s klukama na ledě a vrátím se tak do plné zátěže, takže uvidíme pak. Já ale věřím, že už to bude dobré.

 

Zmínils, že to vypadá nadějně, kdy bys tedy mohl vyjet znovu do zápasu?

 

Pokud všechno půjde hladce, nebudou žádné problémy a samozřejmě trenéři mě zapracují do sestavy, by to mohlo být už ve středu v Brně. Ale do toho je ještě dlouhá doba. Uvidíme, jak to bude vypadat v tréninku.