Petr Pohl: Prohra s Třincem hodně bolí

V zápase se rval jako lev. Dvakrát skóroval a navíc měl ještě minimálně dvě další vyložené gólovky. Útočník Petr Pohl se v zápase na třineckém ledě předvedl v dobrém světle, ovšem ani povedené výkony nerozčeřily jeho zklamání z těsné prohry s regionálním rivalem.

 

 

První letošní derby nabídlo divákům skvělou podívanou, souhlasíš s tím?

 

 Jsem rád, že to tak říkáte. My jsme to také tak cítili. Bylo to kvalitní utkání, Třinec je výborný tým, takže jsme jenom chtěli hrát svoji hru. Bohužel na nás vlítli a je velká škoda, že jsme tak brzo začali prohrávat dva nula.

 

Při první gólu Třince ujel zrovna vaší lajně Jan Peterek jako by mu bylo dvacet…

 

No, je to tak. Bylo to dost na houby. On si tam dobře najel a my se při střídání hodně špatně postavili. Třinec dal hodně dobrý gól hned ze startu.

 

Měla tato situace velký vliv na pozdější vývoj zápasu? Třinec byl přece jen aktivnější v prvních dvou třetinách…

 

Určitě. K tomu není co říct. Padl ten gól a oni byli od té chvíle aktivnější. My se snažili hrát svoji hru, což ale trvalo. Pak se zápas vyrovnal a je škoda, že jsme neurvali to prodloužení.

 

K vyrovnání jste měli hodně blízko…

 

Já už to cítil v kostech. Tahle prohra hrozně bolí. Bolí to, že z toho zápasu není ani jeden bod.

 

Ty sám jsi dal dva góly, jenže ještě ve druhé třetině jsi měl tři vyložené šance. Co jim chybělo?

 

Něco tam bylo. Vždycky to tam nemusí padnout. Ale tentokrát chyběl jeden gól, a to hrozně bolí.

 

Před utkáním se hovořilo, že je to souboj o první místo, brali jste to tak?

 

Ono se řekne souboj o první místo, ale je odehraných jen třináct kol a zbývá jich třicet devět. Já nevím, pro nás to byl určitě prestižní zápas. Ale jinak je to jako s každým jiným, všichni hrajeme s maximálním nasazením a chceme vyhrát. Momentálně to sice byl zápas o první místo, ale je to o tom, že ta sezona je dlouhá a třináct kol není to, co by se pak počítalo.

 

První čtvrtina je za vámi a s výbornými výsledky…

 

První čtvrtina sice odehraná je, ale zbývají ještě tři. To je strašně moc. Dá se říct, že poslední může předběhnout prvního ještě dvakrát. Zatím to je hodně málo.