Petr Chlán se těší na první extraligové angažmá

Foto: LHK Jestřábi Prostějov

Talentovaný útočník, který v uplynulé sezoně Chance Ligy dosáhl na průměr více než bod na zápas. V jednadvaceti letech se rodák z Ústí nad Labem Petr Chlán posouvá do svého premiérového angažmá v extraligovém klubu, na působení ve Vítkovicích se těší.

V dresu Prostějova patřil v uplynulé sezoně Chance Ligy k jedněm z nejpříjemnějších překvapení. Jedenadvacetiletý útočník Petr Chlán ve 30 odehraných utkáních nasbíral 31 kanadských bodů za 14 gólů a 17 asistencí. Řekl si tím o zájem z extraligových klubů a nakonec vybral Vítkovice.

„Ozvalo se více klubů, ale nechtěl bych je raději přesně specifikovat. Rozhodl jsem se pro Vítkovice, protože se ozvaly jako jeden z prvních týmů a navíc se mnou od začátku jednaly narovinu. Už v průběhu sezony jsme byli v kontaktu, řekli mi, že mě budou sledovat a že o mě mají zájem, což pro mě působilo i jako motivace ve zbytku sezony v Chance Lize,“ vypráví rodák z Ústí nad Labem.

Petr Chlán hokejově vyrůstal sice v Teplicích, ale největší rozvoj zažil v Chomutově. V barvách Pirátů nastoupil do dvou utkání play out 2019 a následně pak i do baráže o Extraligu. První start v nejvyšší soutěži u nás tak už má za sebou, stejně jako první gól, trefil se do sítě Pardubic. Poslední dvě sezony ale působil na Hané. Prostějov se dostal do play off z 11. místa, ovšem hned po třech utkáních jej vyřadila Poruba. „Když to vezmu týmově, tak to byla taková všelijaká sezona. Řešilo se ale hodně nehokejových věcí, především finance, podle mě to dost ovlivnilo tým, aniž bychom si tyhle problémy chtěli nějak připouštět. Určitě jsme, z pohledu výsledků týmu, měli na víc,“ ohlíží se za uplynulou sezonou Chlán. „Když to vezmu z osobního hlediska, tak myslím, že sezonu můžu hodnotit kladně. Splnil jsem to, co jsem si před sezonou dal za cíl. Škoda jen toho závěru sezony, ten mohl z mé strany být daleko lepší,“ přiznává sebekriticky.

Přestože v minulosti již nakoukl do extraligového týmu v Chomutově, až působení ve Vítkovicích bude jeho prvním ryze extraligovým. Petr Chlán se na něj těší. „Samozřejmě, že se těším! Je to pro mě nový impuls, nový cíl a zároveň už také jeden ze splněných snů. Nemůžu se dočkat a jsem zvědavý, jakou vytvoříme ve Vítkovicích partu. Bude to pro mě nové!“

A-mužstvo Vítkovic se k prvnímu společnému tréninku sejde v pondělí 10. května. Na něm Chlán chybět nebude. „Není důvod pro pozdější nástup. Skončili jsme už více jak před měsícem, takže se budu hlásit už na prvním tréninku,“ dodává.

Petr ChlÁN

Post: útočník
Narozen:
2. června 1999 v Ústí nad Labem
Národnost: CZE
Výška:
180 cm
Váha:
83 kg
Držení hole:
levá
Odchovanec: