Patrik Bartošák: Pauza? Všichni byli tuzí stejně

Čelil třiapadesáti pokusům soupeře a ještě deseti nájezdům. Brankář Patrik Bartošák byl i na ledě Sparty jednou z hlavních opor vítkovického týmu, bohužel i tak vítězná série modro-bílých proti Pražanům skončila, desátá série nájezdů byla proti nim, stejně jako vynucená čtyřicetiminutová pauza kvůli problémům s ledem.

Zápas trval i vinou problémů s ledem a následnými nájezdy extrémně dlouhý. Jak ses s tím jako brankář vypořádal?

Těžké to bylo pro každého. Tři čtvrtě hodiny bez pohybu byly znát na všech. Nemyslím si, že by to pro mě osobně bylo nějak odlišné, než pro ostatní.

Myslíš tedy, že třetí třetina nebyla nijak zvlášť ovlivněna tou dlouhou pauzou?

My jsme byli stejně tuzí, jako Sparťani. Oni neměli žádný čas na přípravu a rozhýbání navíc, oproti nám. Všichni to měli stejné. Třetina tím byla určitě ovlivněná, začalo se pomaleji, než by se začalo, kdyby pauza nebyla. Podmínky byly stejné, škoda, že oni toho využili lépe, než my.

V začátku zápasu byla Sparta aktivnější a i opticky lepší, čím si to vysvětluješ?

Nevím, jak si to vysvětlit. Jestli to bylo mentální nebo fyzickou přípravou… opravdu nevím. Vletěli na nás, přestříleli nás téměř trojnásobně. Nevím, čím to bylo. Nevím, čím to, že do prvních třetin vstupujeme laxněji.

Nicméně navzdory tlaku Sparty jste první třetinu ustáli – výsledek 0:0 je toho důkazem…

Ustáli jsme to, ale kolikrát jsme měli namále. Párkrát se to šouralo kolem brány, jednou trefili tyčku. Ustáli jsme to se štěstím.

Ve druhé třetině jste to už ale byli vy, co se změnilo?

Asi jsme si něco řekli v kabině, trenér nám taky něco řekl, možná se upravila taktika. Od druhé třetiny jsme to zase byli my.

Sahali jste po vítězství, Sparta srovnala těsně před koncem a vše zlomily nájezdy – v desáté sérii…

Ano, Sparta dala o gól více, než my v nájezdech. To byl jediný rozdíl. V prodloužení měly oba týmy šance, ale ani jeden je nevyužil. Bohužel jejich gólman chytil o jeden nájezd více, než já.

Bod z ledu Sparty je podle tebe přijatelný?

Je to málo, pro mě vždy, pokud to nejsou tři body, je to málo.