Patrik Bartošák opustil kvůli zdravotnímu problému kemp reprezentace

Vítkovický brankář Patrik Bartošák na podnik Euro Hockey Tour do Švédska nepojede. Vinou jsou zdravotní problémy. Jeho místo v reprezentaci převzal liberecký Roman Will.

HC Vítkovice RideraVítkovický brankář Patrik Bartošák byl nucen předčasně ukončit svou účast na reprezentačním srazu před švédským turnajem Euro Hockey Tour. Na vině jsou zdravotní problémy. Trenér českého národního týmu dodatečně povolal na jeho místo libereckého Romana Willa.

Nečekaná komplikace pro jedničku ostravského týmu se přihodila během úterního dopoledního tréninku. Kouč reprezentace Miloš Říha ke zdravotnímu stavu brankáře v úterý vpodvečer pro server hokej.cz řekl: „Patrik má problém s přitahovačem a profesor Kolář mu doporučil, aby si dal alespoň dva dny volna. Nechceme, aby se jeho zdravotní stav zhoršil.“

O zdravotní nepříjemnosti samozřejmě vědí i ve Vítkovicích. „Informaci o zdravotním problému máme. Následovat bude zcela běžný postup, Patrik projde po návratu z Prahy detailním vyšetřením naším klubovým lékařem a po konzultaci s ním i naším fyzioterapeutem budeme vědět více,“ říká k situaci svého svěřence trenér brankářů HC VÍTKOVICE RIDERA Martin Prusek.

Vítkovické A-mužstvo v těchto dnech během reprezentační přestávky takzvaně dobíjí baterky. Po volném víkendu se hráči sešli k tvrdým tréninkům, které v tomto týdnu budou i dvojfázové. Extraliga se opět rozehraje příští středu, kdy Ostravany čeká těžký duel na ledě Plzně.