Patrik Bartošák nominován na zimní olympijské hry!

Brankář HC VÍTKOVICE RIDERA byl nominován do hokejové reprezentace České republiky pro zimní olympijské hry v korejském Pchjongčchangu. Je celkově osmnáctým hokejistou Vítkovic, který se podívá na turnaj pod pěti kruhy a sedmým hráčem, který do české olympijské reprezentace jde přímo ze sestavy Vítkovic.

 Vítkovický hokej bude mít své zastoupení i na olympijském turnaji 2018 v korejském Pchjongčchangu. Trenér Josef Jandač zařadil do nominace české hokejové reprezentace i brankáře současného kádru HC VÍTKOVICE RIDERA Patrika Bartošáka. Čtyřiadvacetiletý rodák z Kopřivnice je historicky sedmým hokejistou, který do české olympijské reprezentace zamířil přímo během svého působení ve vítkovickém ligovém či extraligovém celku.

Brankář Patrik Bartošák ale není jediným zástupcem vítkovické hokejové školy v olympijské reprezentaci pro letošní rok. Mezi obránci v nominaci figuruje ostravský rodák a odchovanec ostravského hokeje Adam Polášek, který v této sezoně působí v KHL.

„Jsem nominace nadšený, protože je pro mě obrovskou ctí reprezentovat naši zemi, zvlášť na takové akci, jakou jsou olympijské hry. Olympiáda je ten největší vrchol, kterého se sportovec na reprezentační scéně může zúčastnit a já jsem neskutečně rád za tuhle možnost, a to bez ohledu na to, jakou pozici mi nakonec trenéři určí. Samozřejmě bych chtěl taky obrovsky poděkovat svým spoluhráčům z Vítkovic, kteří mi svou hrou v lize hodně pomáhají a mají velký podíl na mých výkonech v této sezoně, jsem jim za to hodně vděčný,“ rozplývá se vítkovická brankářská jednička Patrik Bartošák.

Naději na nominaci do reprezentace měl i vítkovický útočník Jakub Lev, ale toho nakonec trenér Josef Jandač nepovolal.

Celkově je Patrik Bartošák osmnáctým vítkovickým hokejistou, který se kdy představil na olympijském turnaji. Zařadil se po bok legend jako Miroslav Vlach, Jan Kasper či František Černík a hvězd Pavla Kubiny, Filipa Kuby či Marka Malíka. V případě historického úspěchu může navázat na zlatý triumf Richarda Šmehlíka a Davida Moravce z Nagana 1998. Pro úplnost se sluší dodat, že je teprve třetím vítkovickým brankářem v olympijské nominaci. Před ním hájili branku české reprezentace pod pěti kruhy jen Jaromír „Česťa“ Šindel a Jakub Štěpánek.

Přehled vítkovických hokejistů na olympijských hrách

Patrik Bartošák (2018), Michal Barinka, Filip Kuba, Pavel Kubina, Marek Malík, David Moravec, Rostislav Olesz, Ondřej Palát, Roman Polák, Adam Polášek (2018), Richard Šmehlík, Jakub Štěpánek, František Černík, Miroslav Fryčer, Jan Kasper, Miloslav Ošmera, Jaromír Šindel, Miroslav Vlach
Pozn.: Tučně jsou vyznačeni hráči, kteří byli nominováni do olympijské reprezentace přímo z kádru Vítkovic

 

Nominace české hokejové reprezentace pro ZOH 2018

Brankáři: Pavel Francouz (Čeljabinsk), Dominik Furch (Omsk), Patrik Bartošák (Vítkovice).

Obránci: Ondřej Němec (Kometa), Jan Kolář (Chabarovsk), Michal Jordán (Chabarovsk), Adam Polášek (Soči), Vojtěch Mozík (Vitjaz), Ondřej Vitásek (Chanty Mansijsk), Tomáš Kundrátek (Novgorod), Jakub Nakládal (Jaroslavl).

Útočníci: Roman Červenka (Fribourg), Michal Birner (Fribourg), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta), Petr Koukal (Hradec Králové), Jan Kovář (Magnitogorsk), Roman Horák (Vitjaz), Michal Řepík (Slovan Bratislava), Jiří Sekáč (AK Bars Kazaň), Lukáš Radil (Spartak Moskva), Milan Gulaš (Škoda Plzeň), Tomáš Zohorna (Chabarovsk), Michal Vondrka (Chomutov), Tomáš Mertl (Škoda Plzeň), Martin Erat (Kometa Brno).