Patrik Bartošák: Frustrace, když víte, že prohra jde za vámi

Vítkovicím zápas v Liberci neprohrály jen inkasované góly, nicméně dva smolné momenty, po kterých Patrik Bartošák kapituloval, byly nejvíce viditelné. Ostravského brankáře nejprve přeloboval Hanousek a dvě minuty před koncem prostřelil z velice ostrého úhlu ve vlastním oslabení Vlach. Vítkovičtí prohrou přišli definitivně o pozici v šestce.

 HC Vítkovice RideraCo ti proběhlo hlavou při druhém, hodně nešťastném gólu, který rozhodl zápas a vlastně také to, že v první šestce po základní části neskončíte?

Nevím… Nevím, co mi proběhlo hlavou. Asi frustrace. Když jsme tak blízko k bodům a výhře a pak jde prohra za vámi, tak to není úplně super.

 

Koncovky zápasů s nejlepšími týmy vám vůbec nejdou, prohráli jste takto s Třincem, v Brně, ztratili bod s Hradcem a teď v Liberci…

Je to tak, koncovky zápasů nám nejdou. V tomhle případě to jde za mnou. Nevím, co k tomu říct. Je to velké zklamání, frustrace.

 

Bylo to pro tebe hodně smolné utkání? I první gól byl svým způsobem nešťastný, když jsi ztratil puk z dohledu a ten tě vlastně přeloboval a za zády ti dopadl do brány…

No, je to tak, jak říkáte. Nebyly to dva góly, které bych měl pouštět. Je škoda, že se to stalo, protože v zápase jsem jinak cítil dobře. Myslím, že tam bylo docela dost situací, které bych vyřešil lépe, než bych normálně možná řešil. Ale na druhou stranu je zase pravda, že takové dva góly, to si nesmím dovolit. Zvlášť v takto důležitém zápase.

 

Cítil ses před tímto utkáním pod větším tlakem, než obvykle?

Ani ne. Já nějaký vnější tlak zvlášť nevnímám. Já chodím do zápasu s tím, že ho chci vyhrát, že chci odchytat výborný zápas. Možná si sám na sebe vytvářím takový tlak, že pak už žádný další vnější tlak nevnímám. Určitě jsem si v tomhle zápase nepřipouštěl nějak více, že musíme. Věděli jsme, já osobně taky, že tenhle zápas musíme zvládnout, ale já jsem se na tento zápas připravil tak, jako se připravuji na každý zápas, určitě jsem se z něj nerozklepal.