Páteční derby zpestří exhibice českých para hokejových reprezentantů

Para hokej zve extraligu na mistrovství světa! Na přelomu dubna a května hostí OSTRAVAR ARÉNA mistrovství světa v para hokeji (někdejším sledge hokeji). Česká reprezentace patří mezi absolutní světovou špičku a pralamypijská varianta ledního hokeje získává stále vice fanoušků z řad příznivců nejrychlejšího kolektivního sportu planety. Páteční derby mezi Vítkovicemi a Třincem nabídne v přestávkovém programu jedinečnou exhibiční show hráčů národního týmu. Nenechte si ujít ukázku v podání těch nejlepších českých borců, které od jejich ledové vášně neodradily ani vážné zdravotní problémy.

Mistrovství světa v para hokeji už se blíží. Od 27. dubna se v Ostravě utkají ti nejlepší para hokejisté z celého světa. USA, Kanada, Itálie, Švédsko, Norsko, Japonsko, Korea a hlavně taky česká reprezentace, která patří k absolutní světové špičce. Že jste ještě nikdy para hokej neviděli? Tak právě borci z české reprezentace všem fandům o první přestávce pátečního derby mezi Vítkovicemi a Třincem předvedou, jak to vypadá.

Tvrdý sport, hokej se hraje na speciálních saních. Hokejkami se nejen přihrává a dávají góly, ale také nabírá rychlost. Souboje, hity. Tohle je sport pro opravdové tvrďáky, kteří se nikdy nevzdávají.

Na ledě se zaplněné OSTRAVAR ARÉNĚ představí brankář Martin Kudela a hráči Zdeňek Hábl s Davidem Palátem. Čeští reprezentanti pod vedením kouče Jiřího Břízy budou na přelomu dubna a května v Ostravě bojovat o medaile. Nenechte si ujít ani demo ukázku během šlágru extraligového kola, ani samozřejmě samotný světový šampionát.

První ukázky podniku Para hokej zve extraligu na mistrovství světa už zažili minulý víkend fandové v Třinci a v Olomouci a v obou destinacích přivítali české para hokejové reprezentanty bouřlivým potleskem. Jak si v této neoficiální soutěži extraligových příznivců povede ostravské publikum, které bude pro mistrovství světa tím domovským?

– mistrovství světa v para hokeji Ostrava – 27. 4. 2019 – 4. 5. 2019

– MS v ČR podruhé v historii – naposledy v roce 2009 také v Ostravě.

– para hokej (dříve sledge hokej) – jeden z nejatraktivnějších zimních paralympijských sportů.

– vznik para hokeje – Švédsko (počátek 60.let) – Stockholm, v rehabiliťáku.

– na paralympiádě poprvé v roce 1994.

– v Česku se začal hrát para hokej ve Zlíně v roce 1999.

– v současné době hraje osm klubů Českou para hokejovou ligu.

– perlička za národní tým může nastoupit v týmu také žena ( v rámci MS v para hokeji v Ostravě nastoupí v rámci norské reprezentace)!!!

Více na: https://paraostrava2019.cz