Páťáci přivezli z Francie pohár, vyhráli Nord Cup 2016

Hokejisté 5. třídy HC VÍTKOVICE STEEL korunovali své vítězství v lize mladších žáků vítězstvím na posezonním Nord Cupu 2016 ve francouzském Lille.

Svěřenci trenéra Luďka Krayzela dostali cestu do Francie v podstatě za odměnu za vítězství v lize mladších žáků. Vítkovičtí páťáci v mezinárodní konkurenci potvrdili čest českého a vítkovického hokeje a získali týmové první místo na turnaji a také řadu individuálních ocenění.

Nord Cupu ve francouzském Lille se účastnilo 10 mužstev, většina samozřejmě z Francie, ale nechyběly ani zástupci Nizozemí a Belgie a ze střední Evropy Vítkovice a slovenská Nitra. Obdobně, jako například na mužském Spengler Cupu, také na Nord Cupu dostaly jednotlivé týmy dresy rovnou od pořadatelů. Na Vítkovice vyšla žlutá sada dresů a stejně jako v roce 2015, také tentokrát svým nositelům přinesla úspěch.

Ostravané neprohráli jediný zápas. Co víc? V šesti zápasech inkasovali jedinou branku, od domácího Wasquehalu. Belgický Lutych vyprovodili výsledkem 9:0, francouzský Epinal 8:0. V play off si poradili s Amiens 6:0 a ve finálovém zápasu s Rouenem 4:0. Vítkovičtí ovládli i dovednostní soutěže, ve štafetě bylo nejlepší trio Bialy, Glas, Juřík. Nejlepším střelcem se stal Jakub Lazar a nejlepším brankářem Jakub Smolka.

Pro současné páťáky to ale není poslední zahraniční zkušenost. Tým trenérů Luďka Krayzela a Bohumila Kacíře se v polovině dubna vydá na další turnaj, tentokrát do Rakouska.

Nord Cup 2016 (Kat. U11, Lille)

Wasquehal – Vítkovice 1:9
Vítkovice – Lutych 9:0
Rouen – Vítkovice 0:5
Epinal – Vítkovice 0:8

Semifinále
Vítkovice – Amiens 6:0

Finále
Vítkovice – Rouen 4:0