Páťáci korunovali úspěšnou sezonu stříbrem na turnaji v Praze

Pátá třída HC VÍTKOVICE STEEL přidala ke zlatu ve své soutěži ligy mladších žáků další úspěch. Na březnovém mezinárodním turnaji v Praze získaly kombinované ročníky 2002 a 2003 svěřenců trenérů Jana Býčka a Vojtěcha Černína cenné stříbro.

Konec úspěšné sezony páté třídy HC VÍTKOVICE STEEL obstaral mezinárodní a hodně kvalitně obsazený turnaj České teplo Ice Hockey Cup 2014. Kromě ostravského týmu se jej účastnilo ještě dalších devět celků, dva dokonce z Finska, což dávalo celé soutěži punc hodně prestižního podniku. Nutno podotknout, že nešlo čistě jen o pátou třídu, ale o letošní páťáky a šesťáky – tedy kombinované ročníky 2002 a 2003.

Vítkovické čekal na úvod hodně tvrdý oříšek v podobě finského Espoo Blues, ale Ostravané uspěli 3:2 a udali směr „svému turnaji“. V základní skupině prohráli pouze se Spartou, tabulku vyhráli o dva body před holešovickým týmem.

Jako vítěz základní skupiny šli Ostravané do play off přímo do semifinále. Jednoznačně si poradili s druhým celkem skupiny A, Karlovy Vary přejeli vysoko 10:3 a postoupili do finále. V něm se střetli opět se Spartou a bohužel ani napodruhé v turnaji nedokázali rudé přehrát. Domácí Pražané zvítězili 2:0 a na Vítkovice zbylo stříbro.

„Bereme to hodně pozitivně. Byl to hodně kvalitní turnaj, ve kterém jsme měli mnohem mladší kádr než naši soupeři. Jako Ostraváky nás samozřejmě mrzí, že jsme dvakrát prohráli se Spartou. Já osobně jsem doufal, že do finále postoupí TPS Turku. I tak si myslím, že jsme odehráli velmi dobrý a kvalitní turnaj,“ hodnotil vystoupení svých svěřenců trenér páté třídy Jan Býček.

Výsledky České teplo Ice Hockey Cupu 2014

Vítkovice – Sparta 2:3