Otevření sezony 2019/2020: Křest dresů, autogramiáda a nový song Jiřího Krhuta

Počasí vyšlo, fanoušci dorazili v hojném počtu a všichni s modro-bílým srdcem si úterní odpoledne náležitě užily. HC VÍTKOVICE RIDERA otevřel se svými nejvěrnějšími příznivci sezonu 2019/2020 v areálu Ridera Sport v Ostravě-Vítkovicích. Přítomen byl celý tým, křtili se dresy a také se odtajnil nový vítkovický song od známého písničkáře a baviče Jiřího Krhuta.

Je to příjemná tradice. Těsně před startem nové extraligové sezony se sejít s fanoušky, představit kompletní kádr A-mužstva, pokřtít nové dresy, odstartovat prodej nové fan kolekce a uspořádat velkou autogramiádu celého týmu. Nejinak tomu bylo i před sezonou 2019/2020. Vítkovičtí se tentokrát sjeli do areálu Ridera Sport, na originální půdě obvodu Ostrava-Vítkovice, tedy ve svém původním domově, který klubu dal jméno!

Kompletní tým Vítkovic vyrazil do místa dění společným pochodem z OSTRAVAR ARÉNY, pouze zraněný Ondřej Roman dojel přímo do areálu autem. Zábava, doprovodný program, DJ, tradiční hokejové občerstvení, to vše bylo přichystáno a společně s tím čekal vítkovické hokejisty i dav nejvěrnějších fanoušků.

Vše odstartovalo vystoupení Fit&Fun Cheerleaders Ostrava. Vítkovičtí si ovšem připravili pro své fanoušky překvapení. Přední fanoušek modro-bílého klubu, muzikant, bavič a textař Jiří Krhut pro klub svého srdce složil nový song, nazval jej „Boží Vítkovice“. Song má ambici navázat na úspěšnou hymnu mistrovství světa v para hokeji v Ostravě, kterou má na svědomí také právě velice populární ostravský hudebník. Zda ale vítkovický song „Boží Vítkovice“ uspěje a bude aspirovat na post nové klubové hymny, to je na samotných fanoušcích.

Po představení nového songu už přišli na řadu hráči, každý jeden po druhém, pak krátký rozhovor s kapitánem Honzou Výtiskem a hlavním trenérem Jakubem Petrem. Poté za asistence prezidenta klubu Petra Handla pokřtil zástupce generálního partnera, společnosti Ridera, Roman Vank nové dresy HC VÍTKOVICE RIDERA pro nadcházející sezonu Tipsport Extraligy sprškou šampaňského. A zatímco se v občerstvovacím koutku čepovalo jedno pivo za druhým a opékaly desítky klobás, kompletní A-tým zasedl k hromadné autogramiádě.

Kromě podpisů si ale fandové mohli zahrát Stiga hokej, minigolf nebo si zkusit střelbu na branku, případně ve stánku Fanshopu HC VÍTKOVICE RIDERA doplnit svou výbavu před startem nové extraligové sezony.