Otáčet derby zápasy nejde do nekonečna, vzdechl Rastislav Dej

Útočník Rastislav Dej svým přesilovkovým gólem nastartoval stíhací jízdu Vítkovic za vzdalujícími se body. Tentokrát to soubor trenérů Petra a Trnky nedotáhl, přesto téměř šest a půl tisíce diváků mohlo sledovat pohledný útočný hokej s deseti brankami navrch.

Rasťo, nechat si utéct Třinec na rozdíl dvou nebo tří branek bylo asi klíčové. Je to tak?

Samozřejmě. Nepůjde to do nekonečna otáčet zápasy v derby. Jsem ale rád, že jsme se nadchli po té nepovedené první třetině. Byly tam i dobré úseky, ale my se nemůžeme spoléhat na dobré úseky. My musíme hrát celých šedesát minut, o tom se stále bavíme.

A jaký to byl zápas z tvého pohledu?

Spousta malých drobných chyb, zbytečné fauly v zónách, kde by neměly být. Pak jsme dotahovali náskok, nastartovali jsme to poprvé, pak podruhé. Dotáhli jsme se na jeden gól, ale dnes to jednoduše nevyšlo. Nemůžeme hrát takovým stylem, že si necháme soupeře odskočit a pak budeme spoléhat na nějakou euforii, že to vždy dotáhneme. Samozřejmě vždy to nepůjde a hlavně doma musíme hrát od začátku a zkusit se dostat do vedení.

Ondra Roman se vrátil po zranění, jak důležitý to byl pro tým moment?

Ondra hrál super. Jednoznačně nejlepší hráč zápasu z naší strany a my víme jak je to důležitý hráč. Tvůrce hry, hlavně na přesilovkách. Po těžším zranění pauzoval vlastně měsíc a vrátil se ve výborné formě. Klouboček dolů jak to zvládl.

Zejména v přesilových hrách hodně pomohl? Dvě proměněné přesilovky ze tří, to je skvělá bilance…

Samozřejmě, že pomohl. Kluci to tam dobře sehráli, Buky a Tršo s Ondrou nadvakrát proměnili. To jsou hráči, kteří to umí sehrát a Ondra nám v tomto hodně pomohl.

Ty sám jsi dal jednu branku a pak jsi tam měl vlastně ještě jednu úplně stejnou šanci. Proč se to nepovedlo?

Byly tam dvě střely z podobného místa, jak v přesilovce tak pak i s mojí lajnou ve hře pět na pět. Je to škoda, je dobré že se do takových šancí dostáváme, ale musíme je začít proměňovat. Říkám, že to fajn, že jsme se do toho dostali, ale bylo to za stavu, kdy jsme jen dotahovali. Možná v té koncovce se zachováme jinak v momentě kdy my budeme na tom koni a nebudeme muset dotahovat.