Ostrava se nedá! Vítězství věnujeme Kučisově narozené dcerce, má jasno Rostislav Olesz

Milimetrově přesným tečováním vyhozeného puku Jakuba Lva do prázdné brněnské branky pečetil výhru Vítkovic kapitán Rostislav Olesz. Ostravští po výborném výkonu porazili Brno rozdílem tří branek a v tabulce díky dalším třem bodům vystoupaly již na druhou příčku.

HC Vítkovice RideraRosťo, jak si užíval atraktivní zápas proti Brnu před zaplněnou arénou?

Pro oko diváka, vítkovického i z Brna, to bylo výborné utkání. I tím, že vypravili do Ostravy vlak. Tři body ale zůstaly doma, z tohoto pohledu tedy vynikající zápas.

Jde říct, co přesně rozhodlo o třech bodech?

(chvíli přemýšlí) Rozhodlo, že jsme ubránili jejich přesilovku. V nich jsou neskuteční. To jsme viděli před zápasem a v zápas to i potvrdili. I když jsme se strašně soustředili, měli tam střely, ale nespadlo jim to tam. To rozhodlo zápas, že Brno nebylo schopné dát gól z přesilovky.

Říkal jsi po minulých zápasech, že tě nezdobí technika hole. Ale tvá gólová teč, to byla velká paráda…

Já věřil Kubovi, že to přes celé hřiště přeletí. Ale jak jsem viděl, že to u modré padá, tak jsem si říkal, hlavně ať to nechytí jejich beci. Tak jsem to lehce nadzvihl a spadlo to tam. Takový kuriózní gól, ale pěkné, počítá se.

Zmínil jsi brněnský vlak. Neměl jsi trošku obavu, že bude mít Kometa v Ostravě domácí prostředí?

Ostrava se nedá. Byla to výborná atmosféra až do konce zápasu. Oba kotle povzbuzovaly a bylo to výborné.

Co sis říkal, když jediný gól Brna dal Ivan Baranka?

Že jsme dali pět gólů. No vážně, jsem mu to říkal už když jsme si podávali ruce: Vidíš, dali jsme pět gólů a skončilo to 4:1. (úsměv) Někdy to tak prostě je. Většinou hráči co jsou vyměnění, se trefují proti svému týmu.

U gólu Honzy Výtiska jsi přejel před gólmanem a zaclonil mu výhled. Co říkáš na tu jeho pumelici?

Já jej vidím na tréninku jak střílí, tak mě to nepřekvapilo. Ale ne, na druhou stranu myslím, že to i lehce někdo těčoval. Ale tohle je ideální střela od beka, když to letí nad ledem. Hráč mu přejede před gólmanem a ten to má ztížené. Bylo to i po nějakém tlaku, neprošla tam každá střela. V první nebo třetí třetině hodně puků zblokovali nebo šly vedle brány.

Kometu jste dlouho neporazili, máte to konečně za sebou?

Takhle bych to nebral, že to máme za sebou. Kučisovi se narodila dcera, on má úlevu a jde to za ním. Porazili jsme Kometu a to vítězství jsme věnovali jeho dceři. Jmenuje se Ela, ale mám teď těsně po zápase jen zprostředkované informace, takže byl to speciální den a večer. Ideální večer ze všech stran.

Do toho také zásnuby, takže romantika ze všech stran…

(skočí do řeči) A kdo? Jo ták, v ochozech. (smích) A co řekla? Neřekla nic, že? Tak uvidíme.