Ostrava Hockey Cup ovládla polská reprezentace, Vítkovice těsně pod podiem

Sedmý ročník mládežnického Ostrava Hockey Cupu je minulostí. Cennou trofej letos získali reprezentanti Polska do 20 let. V dramatickém závěru turnaje rozhodovala doslova poslední vteřina posledního duelu, která určila, kdo se umístil na medailových příčkách a kdo pod nimi.

Třetí den byl opravdovým vyvrcholením Ostrava Hockey Cupu 2018. Před posledními zápasy bylo jasné jen to, že trofej získají reprezentanti Polska do 20 let, kteří tou dobou měli na kontě plný počet bodů a tudíž ani prohra v závěrečném utkání by je o prvenství nepřipravila.

Jisté také téměř bylo, že poslední místo bude patřit Košicím, které by mohl zachránit snad jen zázrak v podobě výhry nad domácími Vítkovicemi.

Boj o bronz a stříbro byl ovšem dramatický až do konce, vlastně až do poslední vteřiny posledního utkání. Poprad nájezdovým úspěchem na Rigou významně přiživil své naděje. Vítkovičtí smetli Košice 6:1 a byli aktuálně třetí. Závěrečné střetnutí mezi Polskem a Popradem mělo nádech neděje. Před ním byli na prvním místě Poláci, druhá Riga, třetí Vítkovice. Dramatické a vyrovnané utkání nechávalo na vážkách všechny zainteresované. Poláci bojovali, jenže řada vyloučení ve třetí třetině je stála nejprve vedení a pak i celý zápas. Poprad vstřelil vítěznou branku v čase 59:59! Tím se posunul na druhé místo, na bronzovou příčku odsunul Rigu a Vítkovičtí byli rázem bez medaile.

Ostrava Hockey Cup 2018 – jehož hlavním partnerem bylo statutární město Ostrava – nabídl atraktivní mládežnickou konfrontaci. Vítkovičtí, ačkoli zůstali mimo medailové pozice, byli nejproduktivnějším týmem, a tak měli v All Stars turnaje hned dvojí zastoupení.

OSTRAVA HOCKEY CUP 2018

Výsledky – 3. den

HK Poprad – HS Riga 4:3 SN (2:1, 1:2, 0:0 – 0:0)

Branky: 17. Hodorovič, 19. Hohol (Králik), rozhodující nájezd Tyczinsky – 9. Skrastinš (Trausns), 36. Biškins (Skrastinš, Ošenieks), 39. Skrastinš (Prohorenkovs, Jelenskis). Vyloučení: 6:7, navíc Nespala (POP) 10 minut osbní trest. Využití: 1:0.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Košice 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)

Branky: 9. Gřesík (Lednický), 29. Fridrich (Ficek), 37. Konečný (Blaško, Lednický), 50. Potočný (Bernovský, Gřesík), 52. Fridrich (Gřesík), 55. Konečný (Lewandowski, Lednický) – 14. Nagy (Munka, Zahuranec). Vyloučení: 4:5, navíc Matej (KOS) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1.

Polsko U20 – HK Poprad 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky: 32. Soltys (Bizacki, Wysocki), 49. Worwa (Niedlich) – 24. Tyczinsky (Nespala), 45. Hohol (Tyczinsky), 60. Hohol (Tyczinsky). Vyloučení: 11:5. Využití: 1:2.