Ostrava Hockey Cup 2019 vyhrála Nitra, Košice druhé, Vítkovice bronzové

Osmý ročník juniorského Ostrava Hockey Cupu se stal kořistí. Nitry. Tým trenéra Juraje Štefanky vydoloval triumf sedmibrankovou výhrou ve slovenském finále nad Košicemi. Radost zavládla i v táboře Vítkovic, které na domácím turnaji skončily třetí.

Slovenské finále jako vyvrcholení Ostrava Hockey Cupu a jasná sedmibranková výhra Nitry. Osmý ročník mezinárodního juniorského turnaje měl možná až nečekané vyvrcholení. Z pohledu vítězného týmu zpod Zoboru ale zcela zasloužené. Tým trenéra Juraje Štefanky prokázal v soutěži kvalitu, vzájemné sepětí i charakter a pro triumf si došel společnou prací. Vše jasně dokládá výsledek finále, ve kterém mužtvo zpod Zoboru deklasovali Košice 7:3.

Bronzové medaile zůstávají v rukou domácích borců. Vítkovice našly po páteční prohře s Rigou a tím ztrátě účasti ve finále sílu bojovat o poslední cenný kov a v zápase o třetí místo se Slovanem Bratislava, byť výsledkově dlouho vyrovnaném, nakonec přece jen potvrdili roli favorita. Vrásky na čele trenérů Mojmíra Trličíka a Romana Ryšánka dělají ovšem zranění, kterých se během turnaje nakupilo hned pět.

V útěchy o páté místo nakonec Riga napravila svou reputaci a zopakovala úspěch, kterého dosáhla v pátek proti Vítkovicím. Polskou reprezentaci do dvaceti let svěřenci trenéra Olegse Sorokinse prakticky k ničemu nepustili a zcela zaslouženě se po výhře 6:0 rozloučili s turnajem vítězně.

Ostrava Hockey Cup 2019 – den 3 – o umístění

Finále

HC Košice – HK Nitra 3:7 (2:3, 0:1, 1:3)

Branky: 6. Frič (Vaculík), 11. Novota (Juraško, Nagy), 54. Patlevič – 2. Tóth (Gorž), 7. Martiška (Gorž, Tóth), 15. Včelka (Hlinka, Klapetek), 38. Varga (Hoffmann, Hlinka), 53. Šípoš (Švajlen, Matúš), 54. Kováč (Klapetek, Bulák), 56. Baran. Rozhodčí: Jeřábek – Janoško, Kořistka. Vyloučení: 5:9, navíc Pavlík (KOS) 5 + do konce za faul kolenem. Využití: 0:3. Diváci: 57. Střely na branku: 27:32.

HC Košice: Balogáč – Novota, Jobbagy, Jacko, Lorinc, Juraško, Sedlák, Palacko, Patlevič, Sirotňák – Markuš, Frič, Vaculík, Vereš, Barger, Kaža, Matej, Nagy, Pavlík, Zahuranec, Soľár, Olbert

HK Nitra: Beržinec (26. – 27. Pončák) – Hlinka, Martiška, Ďurech, Klapetek, Bulák, Roháľ – Matúš, Švajlen, Kováč, Tóth, Varga, Hoffmann, Ryšavý, Baran, Adamovič, Jandák, Včelka, Gorž, Žiak, Šípoš

O 3. místo

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Slovan Bratislava 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky: 5. Bernovský (Beránek), 17. Mrva (Lednický, Bernovský), 49. Věntus (Vojtovič, Kylnar) – 27. Abaffy (Lačný). Rozhodčí: Mikula, D. Kafka – Chamrád, Pliska. Vyloučení: 2:5, navíc Věntus (VIT) a Škultéty (SBA) oba 5 + do konce utkání za hrubost. Využití: 2:0. Diváci: 93. Střely na branku: 30:19

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolíška – Kunc, Zapletal, Věntus, Machů, Bystroň – Bernovský, Lednický, Lewandowski, Beránek, Potočný, Mrva, Gebauer, Krška, Vojtovič, Bochnak, Kylnar, Krejsa

HC Slovan Bratislava: Beke – Roháček, Miklovič, Moc, Bruder, Houdek, Reoka, Čech – Ejem, Škultéty, Hanula, Jendek, Rogožník, Lepskii, Fiala, Abaffy, Šándor, Učeň, Lačný, Kormúth

O 5. místo

Polsko U20 – HS Riga 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)

Branky: 7. Zalans (Brauns, Veinbergs), 10. Veinbergs (Zalans, Petrovičs), 22. Klemka (Lavinš, Petrovičs), 44. Auzinš (Brauns), 48. Prohorenkovs (Slišans, Ominš). Rozhodčí: Mikula, D. Kafka – Cirkl, Hladík. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 26. Střely na branku: 15:33.

Polsko U20: Lipiński – Bilas, Florczak, Glazer, Gosztyla, Khoperia, Luszniak, Radzieńczak, Duszak – Brynkus, Bukowski, Dobosz, Gruźla, Krzyźek, Augustyniak, Piotrowski, Plachetka, Ubowski, Wróblewski, Zajac, Bezwiński

HS Riga: Puče – Hodass, Orninš, Ozolinš, Slišans, Auzinš, Ginters, Leps, Kadnikovs – Vitolinš, Zalans, Klemka, Lavinš, Petrovičs, Andersons, Tužilkins, Brauns, Rudzitis, Veinbergs, Zieminš, Prohorenkovs