OSTRAVA HOCKEY CUP 2019 – den 1: Obhájci prvenství zatím bez bodu

Prvními čtyřmi zápasy odstartoval v Multifunkční hale osmý ročník Ostrava Hockey Cupu. Do mezinárodního juniorského turnaje výborně vstoupily domácí Vítkovice, naopak obhájce prvenství, polská reprezentace do 20 let.

Ostrava Hockey Cup 2019 se rozjel od prvního dne pěkně zostra. Hned v úvodním utkání trvalo Polákům do 20 let – obhájcům loňského prvenství – pouze 11 sekund, aby v duelu s domácími Vítkovicemi otevřeli skóre. Ostravané se ale oklepali z nepovedeného startu utkání, v 7. minutě vyrovnal Lednický a začala tvrdá přetahovaná. Modro-bílí měli přece jen navrch a i přesto, že vinou zranění přišli o útočníka Tvrdého, zlomili utkání na svou stranu. Vítěznou branku zaznamenal v 50. minutě Jakub Kylnar.

Slovenské derby mezi Košicemi a Nitrou vyznělo lépe pro hráče zpod Zoboru. Východniari sice otevřeli skóre, ale tým bývalého vítkovického forvarda Juraje Štefanky dokázal dvěma slepenými góly během 24 vteřin otočit vývoj utkání a nakonec urvat první tři body po výhře 3:2.

Poláci ve svém druhém utkání měli solidně našlápnuto porazit Slovan Bratislava, jenže za vedení 2:0 jim začala dělat problém disciplína. Belasí toho mistrnně využili, nakonec z toho byla přestřelka, ve které měli navrch hráči z hlavního města Slovenska a vyhráli 7:4.

Posledním utkáním prvního dne byl ostrý souboj mezi HS Riga a Košicemi. Košice si vybudovaly dvoubrankový náskok, ale tým Olegse Sorokinse během tří minut stáhl díky gólům Lavinše z 0:2 na 2:2. Z obou stran se hrálo tvrdě, což nakonec bylo v neprospěch Lotyšů, kouskovaná hra vyhovovala více Východoslovákům, v 50. minutě si vzali trefou Nagyho vedení zpět a využitá přesilovka Matejem v 57. minutě znamenala výhru Košic 4:2.

Páteční program začíná už v 8 hodin ráno. To se utkají Vítkovice se Slovanem Bratislava. Následuje v 11 hodin duel Rigy s Nitrou. Večer naservíruje nadstavbu, dva zápasy se budou hrát od 16 hodin paralelně, duel 1. A – 3. B se hraje v MFH, duel 2. A – 2 B hostí hlavní plocha OSTRAVAR ARÉNY. Od 19 hodin se pak bude hrát poslední zápas mezi 3. A a 1. B – následná celková tabulka, se započítáním výsledků ze základních skupin, určí dvojice pro sobotní boje o umístění.

Ostrava Hockey Cup 2019 – den 1

Skupina A

Polsko U20 – HC VÍTKOVICE RIDERA 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky: 1. Brynkus (Walega, Soltys) – 7. Lednický (Bernovský), 50. Kylnar (Potočný, Krejsa). Rozhodčí: Hykel – Janoško, Hranoš. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Střely na branku: 22:39. Diváci: 80.

Polsko U20: Lipinski – Bilas, Florczak, Glazer, Gosztyla, Khoperia, Libik, Luszniak, Radzienczak – Brynkus, Blanik, Dobosz, Gruzla, Krzyzek, Augustiniak, Plachetka, Soltys, Ubowski, Walega, Wroblewski, Bezwinski

HC VÍTKOVICE RIDERA: Piták, Kunc, Smička, Zapletal, Věntus, Machů, Bystroň – Bernovský, Lednický, Beránek, Potočný, Mrva, Tvrdý, Gebauer, Krška, Vojtovič, Bochnak, Kylnar, Krejsa

Polsko U20 – HC Slovan Bratislava 4:7 (1:0, 1:4, 2:3)

Branky: 5. Soltys, 23. Walega (Florczak), 45. Brynkus (Soltys), 49. Brynkus (Florczak) – 26. Abaffy (Šándor), 31. Čech (Lačný), 31. Jendek (Hanula), 33. Lepskii (Rogožník), 55. Reoka (Ejem, Abaffy), 58. Hanula (Čech, Fiala), 60. Učeň (Miklovič). Rozhodčí: L. Janda – Kořistka, Chamrád. Vyloučení: 10:6, navíc Piotrowski (POL) 10 minut osobní trest a Soltys (POL) 5 + OK. Využití: 1:4.. Diváci: 51.

Polsko U20: Miarka – Bilas, Florczak, Glazer, Goszyta, Khoperia, Luszniak, Radzienczak, Duszak – Brynkus, Blanik, Bukowski, Gruzla, Kryzek, Piotrowski, Plachetka, Soltys, Ubowski, Walega, Wroblewski, Zajac

Pořadí Tým Z V VP PP P Skóre B
1 HC Slovan Bratislava 1 1 0 0 0 7:4 3
2 HC VÍTKOVICE RIDERA 1 1 0 0 0 2:1 3
3 Polsko U20 2 0 0 0 2 5:9 0

Skupina B

HC Košice – HK Nitra 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Branky: 5. Nagy (Frič, Vaculík), 32. Jobbagy (Matej) – 16. Varga (Včelka), 17. Adamovič (Gorž, Tóth). Rozhodčí: Novák – Cirkl, Moravec. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 68. Střely na branku: 27:22.

HC Košice: Horváth – Novota, Jobbagy, Jacko, Juraško, Palacko, Patlevič, Sirotňák – Markuš, Frič, Vaculík, Vereš, Barger, Kaža, Jakub, Matej, Nagy, Pavlík, Zahuranec, Soľár, Olbert

HK Nitra: Pončák – Hlinka, Martiška, Ďurech, Milo, Klapetek, Bulák, Roháľ – Švajlen, Kováč, Tóth, Varga, Hoffmann, Ryšavý, Baran, Adamovič, Jandák, Včelka, Gorž, Žiak, Šípoš

HS Riga – HC Košice 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)

Branky: 31. Lavinš (Hodass), 34. Lavinš (Veinbergs, Petrovičs) – 26. Pavlík (Matej, Vereš), 30. Patlevič (Juraško), 51. Nagy (Frič), 58. Matej (Vereš). Rozhodčí: T. Janda – Cirkl, Chamrád. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:2. Diváci: 73. Střely na branku: 35:19

HS Riga: Lazdinš – Hodass, Orninš, Ozolinš, Slišans, Auzinš, Ginters, Leps, Kadnikovs – Vitolinš, Zalans, Klemka, Lavinš, Petrovičs, Andersons, Tužilkins, Brauns, Rudzitis, Veinbergs, Zieminš, Prohorenkovs

HC Košice: Balogáč – Novota, Jobbagy, Jacko, Juraško, Palacko, Patlevič, Sirotňák – Markuš, Frič, Vaculík, Vereš, Barger, Kaža, Jakub, Matej, Nagy, Pavlík, Zahuranec, Soľár, Olbert

1 HC Košice 2 1 0 0 1 6:5 3
2 HK Nitra 1 1 0 0 0 3:2 3
3 HS Riga 1 0 0 0 1 2:4 0