Ostrava Hockey Cup 2018: Den druhý

Druhý den mládežnického Ostrava Hockey Cupu přinesl první vítězství pro domácí Vítkovice, další úspěch Lotyšů z Rigy i zajímavý duel mezi Košicemi a polskou reprezentací.

Ostrava Hockey Cup 2018 napsal v pátek druhou kapitolu. Vše zahájil zajímavý duel mezi Košicemi a Polskem. Slováci během jedné minuty v první třetině otočili vývoj utkání, ale reprezentanti s bílou orlicí na prsou zabrali a nakonec si vzali vedení zpět, zvítězili 5:2. Následovalo střetnutí mezi Vítkovicemi a Popradem, zprvu hodně vyrovnané, na úvodní branku Ostravanů odpověděli kamzíci dvěma trefami ve 4. minutě. Domácí ale už třetí porážku v řadě nepřipustili, zlomili odpor soupeře a po výhře 4:2 se mohli poprvé radovat. Suverénem dosavadního průběhu turnaje jsou ovšem Lotyši z Rigy. Ani v pátečním večerním zápase nenašli přemožitele. s Košicemi to sice byla vyrovnaná bitva, nicméně díky rozhodující brance Zalanse z 56. minuty slavili lvi další vítězství.

Sobotní program přinese vyvrcholení turnaje a boj o cennou trofej. Ostrava Hockey Cup je významně podporován hlavním partnerem, statutárním městem Ostrava.

OSTRAVA HOCKEY CUP 2018

Výsledky – 2. den

HC Košice – Polsko U20 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)

Branky: 17. Munka (Lukáčik), 18. Matej (Eliáš, Zahuranec) – 10. Walega (Brynkus, Bizacki), 30. Brizacki (Walega, Brynkus), 35. Smal (Mularczyk), 41. Soltys (Kamiński), 59. Klocek (Zygmunt, Mularczyk). Vyloučení: 6:8, navíc Zygmunt a Kamiński (oba POL) 10 minut osobní trest. Využití: 0:4.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HK Poprad 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

Branky: 3. Fridrich (Bernovský), 8. Lednický (Ivan, Konečný), 28. Konečný (Bernovský, Fridrich), 51. Bernovský – 4. Božoň, 4. Nespala (Poduruev). Vyloučení: 5:1, navíc Semaňák 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:0.

HS Riga – HC Košice 5:4 (1:2, 3:1, 1:1)

Branky: 13. Zalans (Biškins), 23. Geldners (Trasuns, Mintautiškis), 30. Trasuns (Mintautiškis, Biškins), 31. Ansons, 56. Zalans (Mintautiškis) – 10. Sirotňák (Markuš), 11. Borov (Frič), 23. Markuš (Matej, Pavlík), 44. Havrila (Palacko). Vyloučení: 4:7, navíc Nagy (KOS) 10 minut osobní trest. Využití: 4:2.