Osmifinále Ligy mistrů začíná v Liberci! Vítkovice čeká tvrdá dřina

Unikátní osmifinálová série dvou českých týmů v Champions Hockey League je tady. Duel Vítkovic s Libercem začíná na ledě úřadujícího českého šampiona v úterý v 18 hodin. Ostravané doufají v úspěch, ovšem avizují, že vinou objektivních důvodů nastoupí v hodně kombinované sestavě.

Reprezentační pauza pro hokejisty Vítkovic a Liberce neplatí. Oba modro-bílé celky čeká vzájemný souboj v osmifinále play off hokejové Ligy mistrů. Unikátní bitva dvou českých klubů o čtvrtfinále CHL začíná v úterý pod Ještědem. Ostravané se do místa dění přesunuli okamžitě po nedělním zápase extraligy v Hradci Králové.

V Liberci bez Olesze, Výtiska i Hrbase

Vítkovičtí se chtějí poprat o postup do čtvrtfinále, jenže na této cestě mají kromě silného soupeře ještě další velké překážky. „Je to pořád stejná věc, je to marodka. Chtě nechtě nám pořád do sestavování kádru promlouvá. Kromě těch, kteří už s námi nejeli do Hradce je tady další věc. Z Hradce Králové s námi necestoval do Liberce Jan Výtisk, který už poslední kola hrál hodně pod prášky. Klobouk dolů před jeho bojovností a obětavostí, že i v takovém stavu nastupoval a hrál. Teď už ale bylo nutné jej uvolnit, aby doléčil šrámy a neprohloubil své problémy, čímž by mohl vypadnout na podstatně delší dobu,“ vypráví trenér Jakub Petr. Dalším citelným zásahem do obrany bude vynucená neúčast Marka Hrbase. „Marek Hrbas také nemůže nastoupit, protože v této sezoně Ligy mistrů už hrál za Spartu a pravidla soutěže nedovolují, aby během jedné sezony hrál za dvě mužstva,“ vysvětluje Petr.

Příležitost dostanou mladí

Vzhledem k omezeným možnostem soupisky pro Champions Hockey League je jasné, že Ostravané budou muset nastalou situaci řešit jedinou schůdnou cestou. Tou je nasazení mladých hráčů předsezonního širšího kádru. „Otvírá se prostor pro další hráče, především mladé. Z pohledu na soupisku je vidět, že obrana bude v podstatě juniorská. Na druhou stranu my i těmto mladým klukům věříme. Je to pro ně velká výzva. Celý tým vnímá, že jde o střet na mezinárodní úrovni, i když jde o duel dvou českých klubů, takže podle toho k zápasu i k celé sérii přistoupíme a uvidíme, jak se k tomu mužstvo postaví,“ uzavírá v duchu pozitivity Jakub Petr.

Úřadující český šampion chce prolomit historickou metu

Bílí Tygři se před osmifinále play off Ligy mistrů naladili v české extralize nejlepším možným způsobem. Úřadující mistr vyhrál pět zápasů v řadě. Současně s tím tým trenéra Filipa Pešána jistě opráší myšlenky na úspěšné šestnáctifinále CHL, ve kterém vyprovodil silný a favorizovaný švédský Färjestad. Severočeši jsou rozjetí a nechtějí se zastavit ani v unikátním souboji osmifinále play off proti Vítkovicím. O vstupenky na úvodní duel je pod Ještědem enormní zájem a není vyloučeno, že v úterý bude Home Credit Aréna vyprodána – o důvod více, proč se domácí borci budou chtít předvést a pokud možno vykročit za postupem do čtvrtfinále už na svém ledě.

Vítkovice chtějí i přes marodku navázat na střelecky vydařenou Nitru

Ostravané i přes rozsáhlé problémy s marodkou a trápení v koncovce v extralize nezapomínají na úspěšnou sérii prvního kola proti Nitře. Také před tímto soubojem byly Vítkovice ve střeleckém trápení, ale ve dvouzápasové bitvě dokázaly nastřílet slovenskému mistrovi 12 gólů a přitom ani neinkasovat. Právě podobný kousek by jim teď přišel hodně k duhu. „I přes tu marodku odvádějí hráči solidní práci na defenzivní straně. O koncovce všichni víme a my už se v tom ani nějak speciálně nechceme nějak vrtat, protože každý střelec a každý hráč o tom trápení ví a není to pro ně příjemné. Všichni ale zůstáváme pozitivní a věříme, že přijde zápas, ve kterém to konečně prolomíme a nějakému mužstvu nasypeme co nejvíce branek,“ připomíná kouč Petr.

Osmifinále Champions Hockey League mezi Vítkovicemi a Libercem se hraje na dvě utkání. O postupujícím do čtvrtfinále rozhodne celkové skóre z obou zápasů. Odveta na ostravském ledě se hraje v úterý 8. listopadu od 17 hodin. Vstupenky na duel v OSTRAVAR ARÉNĚ můžete koupit online v síti Ticketportal.cz

Čtěte také:

Listopad s Libercem: Dva duely Ligy mistrů i extraligy za cenu jednoho

Ostrava29. října – Se zvýhodněným balíčkem máte dva domácí zápasy s Libercem za cenu jednoho. Využijte akci na nákup vstupenek zápas play off Ligy mistrů s Libercem (8. 11.) a na zápas extraligy s Libercem (20. 11.). Dva zápasy dohromady za 150 Kč.